in

Kedi Dostlarımızın Yeni Evleri: Seçim Sandıkları

2011 öncesindeki genel ve yerel seçimlerde kullanılan ahşap sandıklar, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kampüsü’nde yaşayan kediler için kedi evine dönüştürüldü.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin Sıhhiye’deki Morfoloji Kampüsü’nde yaşayan kediler için dekanlık, Büyükşehir Belediyesi’yle el ele verdi. Soğuk kış aylarında kedilerin sığınması için daha önce genel ve yerel seçimlerde kullanılan ahşap oy sandıkları kedi evi haline getirildi.

Kampüsteki çeşitli noktalara konulan 1O sandığın içine kedilerin üşümemesi için polar kumaş yerleştirildi.

kedi-evi-o-c

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şehsuvar Ertürk, Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Şafak Uğur’un desteğiyle bu projenin hayata geçtiğini belirterek şöyle konuştu:

Her sandığa bir kedi girecek şekilde barınak haline getirildi. Oy zarflarının atıldığı bölme de yağmur ve kar suyu girmemesi için marangozlarımız tarafından tahtayla kapatıldı. Umarım kediler üşümeden burada yatacaklar. Hem akademik kadrodan hem de öğrencilerden kedileri besleyen çok sayıda arkadaşımız var. Geri dönüşüm anlamında da güzel oldu, sandıklar atılacağına bu şekilde değerlendirildi. Projeyi devam ettirerek Cebeci Hastanesi’ne de aynı şekilde kediler için sandıklar koymayı düşünüyoruz.”

Kaynak: Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lola ö.ç

Hamile Kadını ve Bebeğini Kurtaran Kahraman Köpek

manda depel1 öç

Çiftlikten Kaçan Manda, Üniversiteli Oldu