in

Kedi Bagel Neden Gözlük Takıyor?

Kendisi için özel tasarlanmış, ışıltılı güneş gözlüğüyle poz veren ‘güneş gözlüklü kedi’nin amacı popüler olmak değil. Bagel isimli kedinin gözlük takma sebebi, doğuştan göz kapaklarının olmaması.

Bagel Neden Gözlük Takıyor-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Özel tasarlanmış, ışıltılı güneş gözlüğüyle poz veren bu kedinin sosyal medyada binlerce takipçisi olan, ‘güneş gözlüklü kedi‘ olarak tanınan Bagel isimli kedinin gözlük takma sebebi fenomen olmak değil…

Bagel Neden Gözlük Takıyor-2

Doğuştan göz kapakları olmayan kedi Bagel’in gözleri bir de gözyaşı üretemiyor. Bu sebeple sahibi tarafından her gün gözüne damla damlatılıyor.

Bagel Neden Gözlük Takıyor-3

Şimdiye kadar üç ameliyat geçiren Bagel’in iyileşememesi üzerine veterineri başka bir çözüm yolu bulmuş ve Bagel için özel üretilen gözlüğü kullanmasını tavsiye etmiş.

Bagel Neden Gözlük Takıyor-4

 ‘Sunglass cat’  (Güneş gözlüklü kedi) isimli sosyal medya hesaplarını binlerce kişi takip ediyor. Bagel’i daha 2 aylıkken sahiplenen Karen, kedisinin sevgi dolu ve fazlasıyla sakin olduğunu söylüyor. ABD’nin Los Angeles kentinde yaşayan Karen, yolda yürürken insanların kendisini durdurarak gözlükle ilgili sorular sorduğunu ve herkesin ona dokunmak istediğini anlatıyor.

Bagel Neden Gözlük Takıyor-5

Bagel’in gözlerinin yanı sıra başka sağlık sorunları da var. Vücut ısısını düzenleyemediği için soğuk havalarda sahibi onu sıcak tutacak giysiler giydiriyor. Bu nedenle Instagram’daki pek çok fotoğrafında üzerinde giysi bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

umutarican ajanimo

Dört Kedi, İki Köpek ve Bizim Yeni Hayatımız

Untitled 1 1

Paramparça Tarzımsın, Bundan Sonra Farzımsın!