in

Keçiören’e Rengarenk Kuş Besleme Noktaları

Keçiören Belediyesi, kuşların doğal yaşam alanı olan cadde ve sokaklara rengarenk çitlerden oluşan kuş besleme noktaları koyarak hem çevre hem de görüntü kirliliğinin önüne geçiyor. Kuş beslemek isteyen Keçiörenli vatandaşların ekmek ve yem bırakabildiği bu noktalar düzenli olarak temizlenerek dezenfekte ediliyor.

Keçiören Belediyesi tarafından ilçe genelinde yaygınlaştırılan kuş besleme noktalarının şehir içindeki kuşlar için yaşam alanı olmaya devam ettiğini söyleyen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Vatandaşlarımız kuş besleme noktalarına ekmek ve kuş yemi bırakarak masum canlılarımızın yaşam hakkına destek oluyorlar. Kuşları beslemek isterken oluşabilecek çevre ve görüntü kirliliğinin önüne geçmek için ilçemizin birçok noktasına kuş beleme noktaları yaptık. Buraları rutin aralıklarla temizleyerek herhangi bir mikrobik ortamın oluşmasının önüne geçiyoruz” dedi.

Keciorene Rengarenk Kus Besleme Noktalari 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


“Canlılarımızı yaşatıyoruz”


Doğal yaşam alanı Keçiören olan her bir canlının yaşatılması ve korunması için seferber olduklarını belirten Başkan Altınok, “Kedi, köpek ve kuş türlerinin hepsi için özel çalışmalar yaparak masum ve dilsiz canlılarımızı koruyoruz. Son 5 aylık hizmet dönemimizde 2 bin 500 sokak hayvanımızı tedavi ederek rekor bir çalışma yaptık. Bu canlılarımızdan yaklaşık 500’ünü de kısırlaştırdık. Can dostlarımıza aşı, ameliyat, ultrason ve diş bakımı dahi birçok tedaviyi uygulayarak onların sağlıklı bir şekilde yaşama tutunmalarını sağladık” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5. Kattan Dusen ve Hekimlerin Uyutalim Dedigi Kedisinden Vazgecmedi .

5. Kattan Düşen ve Hekimlerin ‘Uyutalım” Dediği Kedisinden Vazgeçmedi

kopek

Yavru Köpek Motor ile Teker Arasına Sıkıştı