in

Kayseri’de Lise Öğrencisi Mehmet Özer’in Ölümü İle Sonuçlanan Olayın Sorumlusu Kim?

Kayseri’de 14 Yaşındaki lise öğrencisi Mehmet Özer’in ölümü ile sonuçlanan acı olayın yankıları sürüyor.

Kayseri’nin Hacılar ilçesinde, iddiaya göre okul dönüşü sokak köpeklerinin saldırısı sonucu 14 yaşındaki lise öğrencisi Mehmet Özer üzücü bir şekilde hayatını kaybederken, arkadaşı H.A.T. yaralı olarak hastahaneye kaldırıldı. Bu üzücü olay sonrası ilçede ve sosyal medyada hayvanseverlere öfke dolu sözler söylenirken kimse asıl suçluyu görmedi, görmek istemedi!

Mehmet Özer hacılarilcesi

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tüm Türkiye’de sokaklarda bulunan hayvanlar medya tarafından kimi zaman şirin görüntülerle malzeme edilirken, kim zamanda VAHŞET, DEHŞET söylemleriyle manşetlerinde yer buldu! Bu söylemlerin arkasında ise hayvanların yaşadığı sıkıntılar, yaşam hakları hiçe sayıldı. Bunları düşünmek ise hayvanseverlere ve hayvan hakları savunucularına kaldı.

Hayvan hakları savunucuları, sokaktaki hayvanların yaşam haklarını isterken, belediyelerle görüşmeler yaptı, çözümler istedi ama sonuç olarak bu masum hayvanların yeri, ya barınaklar yada atıldığı gözden uzak ormanlar oldu!

5c2f6706eb10bb12e04d9fc7

Peki Belediyeler ne yaptı sokak hayvanları için!

Belediyeler, sokaklarında bulunan hayvanlar için çözüm üretmek zorundayken, çoğu zaman bunu gereksiz bir iş olarak görüp, kurtulma yolunu seçti. Kendince bulduğu en kolay çözüm yolu ise ya ormanlara, yalnızlığa ter etmek yada bir başka belediyenin sınırları içerisine bırakmak oldu! Oysa gerekli beslemeler yapılsa ve kontrollü kısırlaştırma uygulansa sorunun çözümü de olacaktı. Ve bunun için var olan ödeneklerini de hayvanlar için harcamayı hiçbir zaman seçmediler!

14 Yaşında bir Çocuk öldü, suçu hayvanlar kaldı!

Can kaybı ile yaşanan üzücü olayda kimse sorumluluğu üstüne almak istemedi. Çünkü tek bir suçlu yaratılabilirdi ve onlarda sokaklarda yaşayan hayvanlardı! Peki senin hiç suçun yok mu Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Hacılar Belediyesi? Siz bu hayvanlar için ne yaptınız. Ne kadar kısırlaştırma ve rehabilite yaptınız… Ormanlara yada şehir dışlarına terk ederek, aç ve susuz bırakarak yaşanan ölüm olayının sorumlusu olmadınız mı?

Sokaklarda yaşayan hayvanlara karşı linç kültürü oluşturmak!

Sokaklarda yaşayan hayvanlar! Peki bu hayvanlar neden burada… Nerede olmalı?

İşimize yaradığında

  • Çoban köpeği olmalı, yaramadığında barınakta mı!
  • İşimize yaradığında ineğimizi, koyunumuzu korumalı, işimize yaramadığında ölmeli mi?
  • İşimize yaradığında sağımızı korumalı, işimize yaramadığında ormana mı atılmalı?
  • Bir hevesle satın alıp, besleyip, hevesimiz geçince atılmalı mı?

hangisi sizce?

Bir düşünün… Özellikle kırsal kesimlerde hayvanların nasıl koruyucu kollayıcı olduğunu… Herşeyinizi korur ve sadık olurlar. Tüm tehlikelere karşı korurken tek istekleri biraz yemek olan bu hayvanlara karşı şimdi linç kültürü oluşturmak ne kadar doğru!

Hemde bu durumu buraya getiren yetkililer varken, bu hayvanlara karşı gerekli bakımı yapmamış ve önlemi almamış belediyeler varken!

Ve o işini yapmayan belediyeler şimdi öfkeyle sokaklardaki hayvanları (kedileri ve köpekleri) toplayarak görevini yaptığını zannederken.

Sonuç olarak sokakta yaşayan köpeklerin yeri sokaklardır ve onlarla barış içinde yaşamayı öğrenmeliyiz. Ve Belediyeler bunu anlamalı ve buna göre tedbirlerini almalıdır!

5c30b503eb10bb1834de9f73

Şimdi siz oturun ve düşünün, 14 Yaşındaki lise öğrencisi Mehmet’i kimin öldürdüğünü ve buna kimin sebep olduğunu?

Yorum

Yorum Ekle
  1. Sonuç çok acı. 14 yasinda bir çocuk öldü. Zorda olsa fotoğrafına baktim.Cocuk ciplak ve ic çamaşırı bacaklarına kadar inmiş. Vucudunda sıyrık, diş vs ya da kollarinda kendini insan korumak için kullanir muhakkak yok.Otopsi yapılmamış. Bu bir cinayet ve cinsel istismar.Kopekler suclaniyor.Daha önce de yaşadık bunu. Polis işini yapsin!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lapsekikedicinayeti

Lapseki’de Vahşet: Kedinin Ayaklarını Kesip Yaktılar

yargisizinfaz

Yargısız İnfaz… Kendini Kandırarak Nasıl Yaşar İnsan!