in

Kayseri’de Akılalmaz Kedi Vahşeti! Bu halde Bulundu

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde göz kapakları yanmış halde bulunan kedi, tedaviye alındı.

Melikgazi ilçesi Mimsin Mahallesi’nde boş arazide göz kapakları yanmış kediyi gören vatandaşlar, Kayseri Hayvanları Koruma Derneği (KAYHAKDER) yetkililerine haber verdi. Gelen dernek üyeleri, kediyi alarak veterinere götürüldü.

Göz çevrelerinde ciddi hasar oluşan kedi, tedaviye alındı. Kediye ilaç ve solunum tedavisi uygulandığı belirtildi. Dernek üyelerinin olayla ilgili şikayette bulundukları bildirildi.

kayeri kediyeiskence 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Veteriner Ali Kocataş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kedinin yakıcı ve dağlayıcı bir cisimle gözlerine zarar verildiğini ifade etti.Öncelikle gözlerinin önünü temizlediklerini belirten Kocataş, “İlaçlarını verdik, gerekli tedavilerini başlattık. Bundan sonra tedavileri bizde olacak. Biz de sahiplenmek isteyen birisine vermeyi düşünüyoruz.” dedi.

kayeri kediyeiskence

“HALA İNSANLARA GÜVENEBİLİYOR”

Veteriner Duygu Kocataş ise bu kadar sevecen bir kediye nasıl böyle bir şey yapıldığına bir anlam veremediğini ifade ederek, “Hala insanlara güvenebiliyor. Hala bize de sevecen bir şekilde yaklaşabiliyor. Şu an bize tepkili değil ancak enfeksiyon ve hastalığın vermiş olduğu bir şekilde durgun.” değerlendirmesinde bulundu.

kayeri kediyeiskence 2

“BU BİRAZ ÇOCUK İŞİNE BENZİYOR”

KAYHAKDER Yönetim Kurulu Üyesi Nilgün Üzel de bu tür vakalarla karşılaştıklarında çok üzüldüklerini söyledi. Üzel, “Kedinin başına ne geldi, kim tarafından getirildi, kim tarafından yakıldı çok fazla bilgimiz yok ama bu biraz çocuk işine benziyor. Burada tedavisi devam edecek. Daha sonra vicdan ve merhamet sahibi bir vatandaşımızın sahiplenmesini bekleyeceğiz.” diye konuştu.

Yorum

Yorum Ekle
  1. Aşşalık anne babaların kendileri gibi aşşagılık yetiştirdikleri evlatlar yapiyo bunlari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

intiharedenhayvanseverogretmen

“Köpeklerime iyi bakın” Notu Bırakan Atanamayan Öğretmen İntihar Etti

konya kopek

Konya’da 7 Köpek Ayakları Bağlı Halde Ölü Bulundu!