in

Kastamonulu Hayvanseverler Özel İzinle Sokağa Çıkıp Kedileri, Köpekleri ve Kuşları Besledi

Kastamonu’da Hayvanseverler, Valilikten Aldıkları Özel İzinle Nasrullah Meydanı’ndaki Güvercin Ve Sokak Hayvanlarını Besledi.

Kastamonu’da bazı hayvansever vatandaşlar, Nasrullah Meydanı’ndaki güvercin ve sokak hayvanlarını besleyebilmek için valilikten özel izin aldı. Alınan izin sonrasında vatandaşlar, sokağa çıkma kısıtlaması ve havaların soğuması sebebiyle yem bulmakta zorlanan kuşlar ile sokak hayvanlarını beslemek için şehrin farklı noktalara yem bıraktılar. Gönüllüler, daha sonra kenar mahallelerdeki kuşlar ile sokak hayvanlarını da besledi.

ajanimo kastamonudahayvanlaribeslediler

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kastamonu Belediyesinden temin ettikleri kuş yemlerini başta Nasrullah Meydanı’ndaki kuşlar ve sokak hayvanları olmak üzere kenar mahallelerdeki besleme noktaların da bıraktıklarını söyleyen hayvansever Hülya Özcan, “Şehrim sembolü haline gelen Nasrullah Meydanı’ndaki güvercinleri besliyoruz. HAYTAP ve Kastamonu Belediyesi’nin işbirliğinde alınan buğdaylar ve mamalarla sokak hayvanlarını ve kuşları besliyoruz. Bizler bu işe baş koyduk. Bugün hava da güzel, kuşlarımızı da besledik. Güvercinlerimiz açmış onları doyurduk. Şimdi de sokaktaki hayvanlarımızı kedi ve köpeklerimizi doyurmaya gideceğiz” dedi.

ajanimo kastamonudaozelizinlehayvanlaribeslediler

Havaların soğuması ve korona virüs tedbirleri gereği insanların sokaklara çıkamadığını söyleyen Hülya Özcan, “Bu yüzden güvercinlerimiz ve sokak hayvanlarımız aç kalıyor. Bizlerde farkındalık oluşturmak adına boş kaldığımız her an sokak hayvanlarımızı, güvercinleri doyurmaya çalışıyoruz. Hem ülkemizde hem de Kastamonu’da havalar soğudu. Lütfen sokak hayvanlarımızı, güvercinleri ihmal etmeyelim, imkanlarımız ölçüsünde onları doyuralım” diye konuştu.

ajanimo kastamonudahayvanseverlerhayvanlaribeslediler

KASTAMONU BELEDİYESİ 123 BESLEME NOKTASINA YİYECEK BIRAKTI

Ayrıca Kastamonu Belediyesi de, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında 123 besleme noktasına yiyecek bıraktı ve Nasrullah Meydanı’ndaki kuşlar için de ağaç diplerine oluşturulan besleme yerlerine yem attı.

ajanimo kastamonudahayvanlariguvercinleribeslediler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ajanimo balikesir burhaniye mahsurkedi 1

Mahsur Kalan Kediyi İtfaiye Kurtardı

Salihlide sokak hayvanlarina mama destegi sagladi

Salihli’de Sokak Hayvanlarına Mama Desteği