in

Kartepe Belediyesi Bulduğu Yeni Doğmuş Kediyi Sahiplendirdi

Kocaeli’nin Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri sokakta bulduğu kediyi sahiplendirdi. Belediye Başkanı ise “Zararsız ve güzel dostlarımıza sahip çıkacağız” dedi ve “Sokak hayvanlarının da yaşam hakkı olduğunu unutmamalıyız.” diye ekledi.

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İstasyon Mahallesi Mis Sokak’ta vatandaşlardan gelen ihbarı değerlendirerek gittiği yerde annesi olmayan bir yavru kedi buldu. Ekipler yavru kediyi, veteriner hekimler tarafından gereken kontrollerinin yapılması sonrasında İzmit’te ikamet eden ve kendisinin de emziren kedisi olmasından dolayı koruyucu aile olarak hayvan sever Gonca Çelik’e teslim etti.

BELEDİYE BAŞKANINDAN ÇAĞRI!

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kartepe Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Kocaman, “Kartepeli hemşehrilerimiz her zaman doğaya saygılıdır. Sokak hayvanları yiyecek bulmakta zorlanmaktadırlar, bu ihtiyaçların giderilmesi için biz düzenli olarak mama desteği sağlıyoruz. Sizlerde evlerinizin, iş yerlerinizin önlerine su ve yemek koyarak sokak dostlarımızın rızıklarına vesile olabilirsiniz. Sokak hayvanlarının da yaşam hakkı olduğunu unutmamalıyız. Biz Kartepe Belediyesi olarak Allah’ın yarattığı masum, zararsız ve güzel dostlarımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yılan 1

Kaldırımda Yürüyen Vatandaşların Üzerine Yılan Düştü

Erçek Gölü “Kesin Korunacak Hassas Alan” İlan Edildi çöç

Erçek Gölü “Kesin Korunacak Hassas Alan” İlan Edildi