in

Kartal’da Çöken Binanın Arama Kurtarma Çalışmalarına 5 Köpek Katıldı

Kartal’da dün akşamüstü saatlerinde çöken 8 katlı apartamanın enkazında başlatılan arama kurtarma çalışmalarına 5 arama kurtarma köpeği de dahil oldu.

İstanbul Kartal’daki Orhantepe Mahallesi Bankalar Caddesi Sema Sokak’ta bulunan 8 katlı bina dün saat 16.42’de büyük bir gürültüyle çöktü. Arama kurtarma çalışmaları sırasında 13 kişi kurtarılırken 10 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Dünden beri aralıksız devam eden arama kurtarma çalışmalarına 5 arama kurtarma köpeği de dahil oldu.

Kartal’da çöken binanın enkazında arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları devam ediyor. Çalışmalara hassas burunlu arama kurtarma köpekleri de katılıyor.

Kurtarma çalışmaları devam ederken çalışmalara hassas burunlu arama kurtarma köpekleri de katılıyor.

Gündüz yapılan çalışmanın ardından özel eğitimli arama kurtarma köpekleri, havanın kararmasıyla tekrar bölgeye getirilerek çalışmalara katılıyor.

Arama kurtarma çalışmalarına AFAD, İHH, UMKE, itfaiye ve 112 Acil Servis ekiplerinin yanı sıra çok sayıda belediye birimleri destek veriyor.

İstanbul Valiliği’nin son açıklamasına göre Kartal’da çöken binanın enkazında şu ana kadar 10 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Hayatını kaybedenlerin kimliklerini belirleme çalışmaları devam ederken, 13 kişinin de yaralı kurtarıldığı bildirildi.

Yeni Zelanda’da Fok Dışkısında Tatil Fotoğrafları Olan Harici Bellek Bulundu

Konya’da Kedi Yuvası Çalan Şahsa Örnek Ceza