in

Kartal’da Annesi Öldürülen Yavru Köpeğe Ne Oldu?

Kartal Yakacık’ta tecavüz ettiği anne köpeği, daha sonra boynunu kırarak katleden şahıs tüm çabaların sonunda bulundu ve yasal süreç başladı. Öldürülen köpeğin başında bekleyen yavrusu ise sonunda kendisini bir ömür boyu sevecek insanını arıyor. Daha önce rehabilite için misafir olduğu evden dün gece yola çıkan yavru köpek, şimdi geçici insanı Efsun Kıvcı’nın evinde misafir ediliyor.
yavru-köpek-ajanimo-3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sokak hayvanlarına yapılan her türlü kötü davranış ve işkenceye kesilen cezanın yetersiz olması, yaptırımları azaltmıyor. İnsanlar çekinmeden hayvanlara zarar vermeye ve öldürmeye devam ediyor. Kartal Yakacık’ta meydana gelen olayda anne köpeğe tecavüz edip boynunu kırarak öldürdüklerine dair haberi bu nedenle oldukça önemli. Zavallı köpeğe bunu yapan şahıs sonunda belli oldu ve yasal süreç başladı.

Öldürülen köpeğin yavrusu, annesinin yanında uzun süre beklemişti. Kartal Belediyesi Veterinerlik Bölümü’nde görev yapan Mustafa Çoban’ı aradığımızda ise, aldığımız cevap, “Bize hiç bir ihbar gelmedi. Bu nedenle olayla ilgili bilgimiz yok. Herkes gibi biz de sosyal medyadan öğrendik. bu tip durumlarda lütfen belediyeyi arayın. Tabii ki olayın takipçisi olacağız. Kaymakamlık da sürece el koydu.” açıklaması olmuştu.

yavru-köpek-ajanimo-1

Sosyal medyada paylaşılan fotoğrafta, İstanbul’un Anadolu yakasındaki Yakacık semtinde çekildiği belirtilen fotoğrafta yer alan köpeğe aynı zamanda tecavüz edildiği iddiaları netlik kazandı. Boynu kırılmış köpek ve başından ayrılmayan yavrusu, hayvanseverleri ayağa kaldırırken, sosyal medyada bunu yapanların yakalanması için kampanya başlatılmıştı. Çabalar sonuç verdi, şahıs bulundu. Peki annesini kaybeden ve yaşadıklarından çok etkilenen yavru köpeğe ne oldu?

Yavru köpek yeni insanını arıyor
yavru-köpek-ajanimo-2

Tecavüze uğradıktan sonra, boynu kırılarak öldürülen annesinin başında 3 gün bekleyen evladın, yeni evindeki odasından ilk fotoğraf geldi. Bir kaç gün onu misafir eden hayvanseverin evindeyken, oldukça huzursuz ve hırçın olduğu gözlenen sevimli yavru, şimdi Evsun Kıvcı’nın evinde misafir.

Sosyal medya üzerinden dönen haberlerde köpeği bir savcının sahiplendiği söylenilse de, avukat olan Efsun Kıvcı yaptığımız görüşmede “Yavru köpek şuan benim evimde misafir. Çünkü o bir apartman dairesinde mutlu yaşayabilecek bir köpek değil. Sokakta bir çok köpek barınak ve çiftlikte bakılıyor. Ancak kendisinin yaşadığı travmadan dolayı pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini düşünüyorum. Onun için mutlu ve huzurlu olacağı bahçeli bir ev arıyorum. Barınakta zorlanır, evde de rahat edemez. Bu nedenle en iyisi geniş bahçeli bir evde yaşaması. Ben ona yeni yuva buluncaya kadar sahip çıkacağım ve onu barınağa bırakmayacağım. Onun mutlu olması için ise, daha rahat bir ortam aradığımı belirtmek isterimMinik duygusal olarak henüz bana bağlanmadı, mesafeli ama ilgili… Bir kaç hafta içinde hak ettiği yuvayı bulduk bulduk, bana bağlanırsa bende kopması zor olur. İyi şartlar sunulsa da mutsuz olur. O çaresiz değil, sadece çok daha iyi koşullarda arayışımız.”  açıklamasında bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bekciköpeği ajanimo11

Bekçi Köpeğinin Sahiplendiği Minik Kedi

geçen hafta ajanimo1

Haftanın Öne Çıkanları