in ,

Kars’ta İneklerde Uygulamalı ‘Reprodüktif Ultrasonografi’ Kursu

Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası koordinatörlüğünde “İneklerde Uygulamalı Reprodüktif Ultrasonografi Kursu” düzenlendi.

Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası koordinatörlüğünde Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi Doğum ve Jinekoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cihan Kaçar tarafından “İneklerde Uygulamalı Reprodüktif Ultrasonografi Kursu” başladı. Bölgede hayvan sağlığı hizmeti veren Klinisyen Veteriner Hekimler ve Veteriner Fakültesi öğrencilerine yönelik kursun teorik eğitimi Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi amfisinde, pratik kısmı ise Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi Uygulama Çiftliğinde gerçekleştirildi. Eğitimin sonunda kursiyerler sertifikalarını Kars Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Ercan Ödül ve Kafkas Üniversitesi Veteriner Fakültesi Doğum ve Jinekoloji Anabilim dalı Başkanı Prof. Dr. Cihan Kaçar‘dan aldı.

Karsta Ineklerde Uygulamali ‘Reproduktif Ultrasonografi Kursu3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kars, Ardahan, Iğdır Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ödül, gazetecilere yaptığı açıklamada “ İneklerde önemli bir sorun olarak görülen infertilite (kısırlık) sorunlarının tespitinde ve çözümünde reprodüktif amaçlı ultrason kullanımının Veteriner Hekim Meslektaşlarımız arasında arttırılması ve meslektaşlarımızın erken dönem fötal cinsiyet tayini gibi uzmanlık isteyen konularda yetkin olabilmesi bu eğitimleri önemsiyoruz.

Karsta Ineklerde Uygulamali ‘Reproduktif Ultrasonografi Kursu1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karamanda Dogaya 850 Kinali Keklik Salindi 1 1

Karaman’da Doğaya 850 Kınalı Keklik Salındı

Zehirlenen Sakat ve Hasta Kopeklerinin Basinda Goz Yasi Doktu

Zehirlenen Sakat ve Hasta Köpeklerinin Başında Göz Yaşı Döktü