in

Karşıyaka Belediyesi’nden ‘Hayvan Dostu’ Tesisler Projesi

İzmir’de Karşıyaka Belediyesi, sosyal tesisleri ‘hayvan dostu’ haline getirerek sahipsiz hayvanların beslenmelerine katkı sağlamak ve toplumda farkındalık yaratmak adına bir uygulamaya imza atacak.

hayvan-dostu-tesis-3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Karşıyaka Belediyesi hayvanlar için yaşam şartlarını iyileştirme kapsamında Kent A.Ş. tarafından işletilen restoran ve kafelerden günlük olarak toplanacak yemekler, yüzlerce sokak hayvanını besleyecek.

Belediye şirketi Kent A.Ş. tarafından işletilen restoran ve kafelerin dahil olacağı uygulamayla, müşterilerden artan yemekler bundan böyle Örnekköy Geçici Köpek Bakımevi‘ndeki hayvanları doyuracak.

Çöpe değil, Barınağa

Uygulama; Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Kent A.Ş. ekiplerinin işbirliğiyle hayata geçirilecek. Kent A.Ş. tarafından işletilen restoran ile kafelerde; müşteri tabaklarında kalan yiyecekler hayvanlar için ayrıştırılacak. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri de her gün tesislerden bu yiyecekleri toplayarak Örnekköy Geçici Köpek Bakımevi’ne götürülecek.

hayvan-dostu-tesis-2

Duyarlılık Gelişecek

Kent A.Ş. tesisleri ayrıca uygulamaya ilişkin afişlerle donatılarak, hem vatandaşlar bilgilendirilecek hem de duyarlılığın artması sağlanacak. Her tesisin yan tarafında can dostlar için sabit su kapları da konulacak.

Hayvan Dostu Belediyecilik

Kısa süre içinde uygulamayı başlatacaklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Bu projeyle, hayvan dostu belediyecilik anlayışımızı sosyal tesislerimize de taşıyacağız. Can dostlarımızın sağlıklı bir şekilde beslenmesini sağlarken; çevre kirliliği ve israfın önlenmesi noktasında da önemli bir adım atmış olacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan 5

Darbenin Şiddeti Onları da Vurdu!

buyuk

Vahşet, Katliam ve Sevgi Üzerine Bir Yazı