in

Karşıyaka Belediyesi ‘Yerli Köpek Irkları Çalıştayı’ Düzenledi

Can dostlara yönelik farkındalık oluşturmak ve yerli ırkları korumak adına çalışmalarına hız veren Karşıyaka Belediyesi, Yerli Köpek Irkları Çalıştayı düzenledi. 100’den fazla akbaş ve kangalın katıldığı yarışmalarda da ırklarının en iyisi olan köpekler seçildi.

karşıyaka-ajanimo1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yerli Köpek Irklarını Koruma, Araştırma, Islah ve Tanıtma Federasyonu ile birlikte gerçekleştirilen Yerli Köpek Irkları Çalıştayı, Yamanlar Piknik Alanı’nda yapıldı. Çalıştaya; Çanakkale, Manisa, Balıkesir, Ankara, Aydın, Denizli, İzmir gibi pek çok ilden köpek yetiştiricileri ile akademisyenler katıldı.

karşıyaka-ajanimo2

Çalıştayın ilk bölümünde yerli köpek ırklarının özellikleri, hastalıkları, yaşamsal farklılıkları, korunmasının önemi, beslenmede dikkat edilmesi gerekenler anlatıldı. İkinci bölümde ise köpek yarışmaları yapıldı. Uzmanlar, soru-cevap bölümünde yetiştiricileri bilgilendirip sorunlara çözüm önerileri sundu. Yaş ve cinse göre yapılan kategorilerde dereceye girenlere madalyalar verildi.

karşıyaka-ajanimo3

“Yerli Köpek Irklarımızın Yok Olmaması için Mücadele Ediyoruz”

Federasyon Başkanı Doğan Karatay, Karşıyaka’daki buluşmanın çok önemli olduğunu belirterek “Yerli köpek ırklarımızın yok olmaması için mücadele ediyoruz. Bu mücadelemizi işbirliği içinde olunca daha verimli sonuçlandırabiliriz. Karşıyaka Belediyesi bize ev sahipliği yaparak buluşmamızı sağladı. Başta Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kus uyarisi ajanimo 3

Pilottan İlginç Uyarı: ‘Bir Şey Kuşları Çekiyor’

kucukbas hayvan olumleri kutahya ajanimo 2

Tavşanlı’da Siyanürlü Dereden Su İçen Hayvanlar Öldü