in

Karşılarına Çıkan Ayı ile Selfie Yaptılar

Meksika’da parkta doğa yürüyüşü yapan 3 kadının karşısına ayı çıktı. Sakinliğini koruyan kadınlar doğru bir hareket yaparak kaçmayıp, kıpırdamadan bekleyerek ayıyı korkutmadan kendilerinden uzaklaşmasını beklediler. Video kaydı alınan o anlarda kadınlardan birinin yanına gelen ayı ile selfie yaptığı görüldü.

Meksika’nın Nuevo Len eyaletinde bulunan Chipinque Ekolojik Parkında yürüyüş yapan 3 kadının karşısına ayı çıktı. Kadınlar ayıdan kaçmak yerine oldukları yerde durarak, ayı ile selfie çekti. Selfienin ardından ayı kadınların yanından uzaklaştı. Çevredeki kişiler tarafından telefon kamerası ile kaydedilen görüntüler sosyal medyanın gündemine oturdu.

Olayın ardından açıklama yapan uzmanlar, ayıların kurak mevsimlerde parkın içinde bulunan Chipinque Tepesi’nden inerek, San Pedro Garza Garca bölgesinde yiyecek ve su aradıklarını aktardı. Uzmanlar, korona virüs salgını nedeni ile bölgede uzun süredir insan bulunmaması nedeni ile ayıların kendilerini daha güvende hissettiklerine dikkat çekti.

Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Nuevo Len Sivil Koruması tarafından açıklama yapıldı. Açıklamada, “Ayı ile karşılaşma durumunda kendinizi tutun ve kaçmayın. Asla bir bebek ayı ile annesinin arasına girmeyin. Yakınına gitmeyin asla beslemeyin. Uzakta kalın ve durumu izleyin. Fotoğraf ya da selfie çekmekten kaçının” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sulama Havuzuna Düşen Yavruları İtfaiye Kurtardı

Sulama Havuzuna Düşen Yavruları İtfaiye Kurtardı

çeşmeden su içen kediler 2

Sıcaktan Bitkin Düşen Kediler Çeşmelere Koştu