in ,

Kars Çayı’nda Ölüme Terk Edilen ve Mahsur Kalan Yavru Köpeği Gazeteciler Kurtardı

Kars Çayı’nda mahsur kalan yavru köpeği gazeteciler kurtardı. Çok korktuğu hareketlerinden belli olan yavru köpek kendisini kurtaran gazeteciyi ısırarak kaçtı.

Kars Kalesi‘nin arka bölümünde Kars Çayı kenarında mahsur kalan yavru köpek bölgeden geçen gazetecilerin çabaları sonrası bulunduğu yerden alınarak doğal yaşam alanına geri bırakıldı. AFAD ekiplerinin kurtarma operasyonlarını aratmayan görüntülerin ortaya çıktığı çalışmada gazeteciler örnek bir davranış sergiledi.

Kars Cayinda Olume Terk Edilen ve Mahsur Kalan Yavru Kopegi Gazeteciler Kurtardi3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bir yandan görevlerini yerine getirmeye çalışan gazeteciler diğer yandan da yavru köpeği Kars Çayı’nın kenarından sağ salim kurtarmaya çalıştı. Yaklaşık 4 metrelik yükseklikten aşağıya inen gazeteci Adem Alp yavru köpeği bulunduğu yerden güvenli bir şekilde kurtarırken, kendisine yardım eden meslektaşı ise yavru köpeği arkadaşından alarak yukarı çıkardı.

Kars Cayinda Olume Terk Edilen ve Mahsur Kalan Yavru Kopegi Gazeteciler Kurtardi2

Köylerden Getirdikleri Canları Ölümle Baş Başa Bırakıyorlar

Köylerden köpeklerin getirilerek uzak bölgelere aç susuz bırakıldığını ifade eden gazeteci Adem Alp, “Köylerden yavru hayvanları, yavru köpekleri getirip Kars Çayı’nın çıkmaz bölgelerinde bırakıyorlar. Veya Kars Çayı’na atıyorlar. Görmüş olduğunuz yavru köpeğimiz açlıktan bitkin bir Kars Çayı, Albay Lake dediğimiz bölgede çayına atılmıştı. Yaklaşık 3 metre yüksekliğinde duvar, ihata duvarı var, çıkamadığı için günlerdir mahsur kalmıştı” dedi.

Kars Cayinda Olume Terk Edilen ve Mahsur Kalan Yavru Kopegi Gazeteciler Kurtardi1

“Biz kurtaralım, onlar ısırmaya devam etsin”

Günlerce Kars Çayı kenarında mahur kalan ve korkan yavru köpek kendisini yukarı çıkararak kurtaran gazeteciyi kolundan ısırdı. Gazetecinin güvenli bir şekilde bıraktığı yavru köpek koşarak bölgeden uzaklaştı. Yavru köpeğin gazeteciyi ısırması kameralara yansıdı. Gazeteci Adem Alp, “Aşağıdan yavru köpeğimizi kurtardık, ancak olan sizin kolunuza oldu. Yavru köpek son darbeyi korktuğu için size vurdu. Kolunuzdan ısırdı. Biz kurtaralım, onlar ısırmaya devam etsin” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sel Felaketinde Hayatini Kaybeden Ogretmenin Kedilerini Kartal Belediyesi Kurtardi 1

Selde Hayatını Kaybeden Öğretmenin Kedilerine Ailesi Sahip Çıktı

Yanginda Yavrusunu Kaybeden Keci ve Annesini Kaybeden Baska Bir Keci Hayata Kustu7

Orman Yangınları Hayvanların Psikolojisini Bozdu