in

Karnından 2 Kilo Tümör Çıkan Köpek Görenleri Şaşırttı

Mersin’in Mut ilçesinde Büyükşehir Belediyesi veterinerleri, bir sokak köpeğinin karnından 2 kilogram ağırlığında tümör çıkardı.

tumor-kopek

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Mersin‘in Mut ilçesinde Büyükşehir Belediyesi ekipleri, karnından 2 kilogram ağırlığında tümör çıkardıkları sokak köpeğini sağlığına kavuşturdu. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Mut ilçesinde vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi çağrı merkezine, hastalıklı bir köpeğin sokakta dolaştığı ve açık bir yarasının bulunduğu ihbarında bulundu.

Veteriner Hizmetleri Daire Başkanlığı ekipleri, hayvan ambulansıyla ilçeye giderek bir süre aradıktan sonra buldukları köpeği incelemeye aldı. Köpeğin karın kısmından dışarı sarkan ve ağırlığı 2 kilograma ulaşan tümörün ameliyatla alınmasına karar veren ekipler, hayvan ambulansıyla köpeği kent merkezindeki Mersin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağına getirdi. Burada acil ameliyata alınan köpek, 4 saat süren ameliyatın ardından karın kısmındaki tümörden kurtarılırken yaralı yeri 100 dikişle kapatıldı.

‘32 Yıllık Meslek Hayatımda Bir İlk’

Sahipsiz Hayvanlar Şube Müdürü Veteriner Hekim Mehmet Cücük, yaptığı açıklamada, 4 saat süren bir operasyonla köpeğin karın kısmındaki kitleyi çıkardıklarını belirtti. Köpeğin sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyen Cücük, “Yaptığımız müdahaleyle hayata dönmesine yardımcı olduk. Bugüne kadar sayısız ameliyat yaptım, sayısız hayvanı sağlığına kavuşturdum ama böylesi bir vakayla ilk defa karşılaştım. 32 yıllık meslek hayatımda canlı bir hayvanda bu kadar büyük bir kitle görmedim.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

karasağan ö.ç

10 Ay Karaya Değmeden Uçan Kuş

grikurt öç

Finlandiya Kurtları Yok Edecek