in

Karacabey Belediye Başkanı , Makam Odasının Balkonuna Yıllardır Yuva Yapan Kumruyu Paylaştı

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, makam odasının balkonuna yuva yapan ve yıllardır burayı kullanan kumrunun videosunu, resmi sosyal medya hesaplarında paylaştı.

Başkan Ali Özkan, makam odasının penceresinden çektiği kumru videosunu resmî sosyal medya hesaplarından takipçileri ile paylaştı.

2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Özkan, paylaşımında, “Şehrimizin gerçek sahiplerini, can dostlarımızı unutmayalım. Yaşadığımız çevrenin gerçek sahipleri olan evcil ve yabani hayvanlara karşı daha duyarlı ve misafirperver olmamızda fayda var. Hem dinimizin hem insanlığımızın sorumlulukları arasında olan bu sessiz kullara karşı, herkes duyarlı olmalı. Karacabey Belediyesi başkanlık makamımızın balkonunda yıllardır ‘Şanslı’ ismindeki kumru yuva yapıyor. Her sabah arkadaşlarımız, suyu ile yemini muhakkak yeniliyorlar. Yavruları çıktığı zaman da balkonu hiç kullanmıyoruz. Böylece rahatsız olmadan kolaylıkla yavrularını büyütüyorlar; balkonumuzu şenlendiriyorlar. Ayrıca belediye binası önünde de sokak hayvanları için yem ve suyumuz ihmal edilmiyor. Belki de bu yüzden uyumak için belediye merdivenlerini kullanıyorlar. Son kez daha, bu sahipsiz canlıların da en az bizim kadar yaşam haklarının kutsal olduğunu asla unutmayalım. Lütfen onları koruyalım, farkına varalım” mesajını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABDde Bir Kopek 6 Ayakli ve Iki Kuyruklu Dogdu

ABD’de Bir Köpek, 6 Ayaklı ve İki Kuyruklu Doğdu

Turk Deniz Arastirmalari Vakfi 1

Türk Deniz Araştırmaları Vakfı: Boğazda Ölen Yunusların Ölüm Sebebi Ağda Boğulma