in

Karabük Üniversitesi Öğrencilerinden Harika Fikir: ‘Kediversite’

Karabük Üniversitesi öğrencileri, yaralı kedilerin tedavisini üstlenme işini daha da büyüttü ve kedilerin tedavi edildiği bir yuva kurdu. Üniversite kampüsünde kurulan bu yuvaya “Kediversite” adını veren öğrencilere, Karabük Üniversitesi yönetimi de destek veriyor.

kediversite-1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hemen her gün bir şiddet haberi gelirken, gülümseten bir haber Karabük’ten geldi. Karabük Üniversitesi Hayvan Hakları Kulübü Geçici Engelli Kedi Evi’ni kuran öğrenciler  hayvan hakları kulübü olarak ilimizde ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen engelli ve yaralı kedileri kendi imkanlarımızla tedavi ediyoruz. Yaptığımız ‘Kediversite’ adındaki kedi yaşam alanında özgür, doğal ve ev ortamında kedilere bakmaktayız. Bu örnek davranışı lütfen duyurun” açıklamasını yaptı.

kediversite-ajanimo-3

Sözcü gazetesinin haberine göre, öğrenciler özellikle yaralı kediler için seferber oldu. Üniversite kampüsünde 200 metrekare alan içerisine kurulan “Kediversite” onlarca kediye ev sahipliği yapıyor.

kediversite-ajanimo-3

Üniversite yöneticileri de bu projeye sonsuz destek veriyor. Yaralı kedilerin sağlık giderini ise Safranbolu Belediyesi karşılıyor. Öğrenciler kedilerin mama giderini harçlıklarından karşıladığı ‘kediversite’ için öğrenciler, facebook sayfalarından destek ve yardım bekliyor.

 

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kedi palmerston

İngiltere Dışişleri Bakanlığı ‘Fare Avcısı’ Kediyi Kadroya Aldı

bes gundur olen annesinin basindan ayrilmiyor 1

Sıpadan İbretlik Sevgi Dersi!