in ,

Kara, Maske, Zeytin ve Diğerleri için Son 3 Gün

Yönetmen Cem Hakverdi sokak hayvanlarının ve hayvan aktivistlerinin karşılaştığı sorunları konu eden bir belgesel hazırlığında. Projenin hayata geçirilebilmesi için desteğe ihtiyaç var.

Sokaklarda, ormanlarda, barınaklarda binlerce hayvan yaşam mücadelesi veriyor. Tacize, tecavüze, şiddete maruz kalıyorlar. Bir mal gibi satın alınıp sokağa atılıyorlar. Toplatılıyor, bilinmeze gönderiliyorlar. Ülkemizin kanayan yaralarından biri olan sokak hayvanlarının ve onlara sahip çıkan aktivistlerinin yaşam mücadelesi Cem Hakverdi yönetmenliğinde belgesel olacak.

Kara, Maske, Zeytin ve Diğerleri için Son 3 Gün

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Bilgi Üniversitesi, İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Cem Hakverdi’nin ikinci uzun metraj belgeseli Kara, Maske, Zeytin ve diğerleri; sokaklarda, uçsuz bucaksız arazilerde yaşam mücadelesi veren binlerce köpeğin ve onları hayatta tutmak için olağanüstü çaba sarf eden hayvan aktivistlerinin hikayesini anlatacak.

Cem Hakverdi ” Benim belgeselimin ana sorunsalı sokaktaki, özellikle de arazilerdeki hayvanların yaşam koşulları. Bu belgesel aracılığıyla izleyenlerin köpeklerin zorlu yaşam koşullarına, uğradıkları büyük haksızlığa ve gerçekten hayvansever olan kişilerin onlar için verdiği mücadeleye tanık olmasını istiyorum.”

Kara, Maske, Zeytin ve Diğerleri için Son 3 Gün
Çekimleri İstanbul, Sakarya ve Ağrı’da yapılacak olan belgeselin araştırma süreci tamamlandı ve prodüksiyon aşamasına gelindi. Bu aşamanın tamamlanması için Yönetmen Cem Hakverdi Kitlesel fonlama yoluyla bir kampanya başlattı. Fongogo üzerinden başlatılan kampanya 3 gün sonra sona erecek. Şu ana kadar hedeflenen rakamın yüzde 78’i tamamlandı. Maalesef hedef yüzde yüz olmazsa kampanya başarısız sayılıyor ve ve toplanan fon sahiplerine iade ediliyor.

Projeye destek olmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

oyuncak köpek 11

Keçeden Yapılmış Muhteşem Güzellikte Köpek Figürlü Oyuncaklar

Scottish Fold 11

Scottish Fold Kedilerin Sevimli İfadesinin Ardındaki Dramatik Gerçek