in

Kaplumbağaları Öldüren Şahıstan Akıl Almaz Savunma!

Bir mezarlıktaki çok sayıda kaplumbağanın taşla ezilerek kabukları kırılıp öldürülmesiyle ilgili olarak gözaltına alınan kişi akli dengesinin yerinde olmadığını öne sürerek “kaplumbağalarda kara büyü olduğuna inandığım için öldürdüm” dedi.

Antalya’nın Alanya ilçesindeki Kleopatra Plajı’ndaki Damlataş Sahil Mezarlığı’nda akıl almaz bir olay medyana geldi. Geçtiğimiz günün sabahında sokak hayvanlarını beslemek için mezarlığa gelen uzman veteriner hekimler Osman ve eşi Pınar, gördükleri manzara karşında şoke oldu.

antalya kaplumbağa

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

GÜVENLİK KAMERALARI İNCELENDİ

Mezarlıkta 15 kaplumbağanın kabuklarının taşla ezilerek kırıldığını gören veteriner hekimler, kaplumbağalardan 4’ünün yaşadığını belirleyerek kliniğe götürdü. Klinikte kaplumbağaların özel bir ürünle kabukları yapıştırılarak tedavi edildiği belirtildi. Kaplumbağaların 2’sinin durumunun iyiye gittiği, diğer 2’sinin durumunun ise kritik olduğu öğrenildi.

Mezarlıkta inceleme yapan Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Ekipler, olay yerinde yaptığı incelemede bir kaya parçasıyla hayvanların kabuklarının kırıldığını tespit etti.

“KARA BÜYÜ OLDUĞU İÇİN ÖLDÜRDÜM”

Polis, olayı gerçekleştiren kişinin aklı dengesinin yerinde olmadığı öne sürülen B.Z. (42) olduğunu belirledi. Dün gece Saray Mahallesi Pelitlik Caddesi civarında yaya olarak yürüdüğü esnada yakalan B.Z. gözaltına alındı. Polis merkezine götürülen B.Z.’nin ifadesinde, “Dışarı gezmek için çıktım. Daha sonra mezarlığa uğradım. Burada gezen kaplumbağaları gördüm. Siğil yaptığını, ayrıca kaplumbağalarda kara büyü olduğuna inandığım için öldürdüm” dedi.

SERBEST BIRAKILDI

Şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından savcılık tarafından serbest bırakıldı. Ayrıca şüpheliye sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal etmesinden dolayı 3 bin 150 TL idari para cezası kesildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yavru Eşeği Köpeklere Parçalattıöç

Yavru Eşeği Köpeklere Parçalattı!

sokağa çıkma yasağı karga

Sokağa Çıkma Yasağı, Dostların Buluşmasına Engel Olamadı!