in

Kaplumbağa Freddy’e 3D Yazıcıyla Yeni Kabuk Yaptılar

Brezilya’da, orman yangınından kaçarken sırtındaki kabuğu zarar gören Freddy isimli kaplumbağa için 3D yazıcıyla yeni bir kabuk üretildi.

kaplumbağa-ajanimo6

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Brezilya’da yaşayan Freddy, sırtının tamamen kopmasına neden olan bir çalıya sıkışınca, kurtarıcıları yaşamayacağını düşünüyordu. Ama Freddy hayata sıkı sıkı tutundu ve şimdi bunun ödülünü de aldı. Onun artık yepyeni bir kabuğu var… Hem de ilk görüşte kimse sonradan yapılmış bir kabuğu olduğunu anlamıyor.

kaplumbağa-ajanimo2

Sao Paulo’da yaşayan tasarımcı Cicero Moraes, The Animal Avengers adındaki gönüllü çalışma grubu içerisinde, Freddy için bir şeyler yapması gerektiğini düşünmüş.

tortoise 3d printed shell freddy 11

Bir kaplumbağanın, kabuğu olmadan uzun süre yaşayabilmesi çok zor olduğunu düşünen Moraes, bilgisayarda 3 boyutlu bir kabuk tasarlayarak, bunu bir diş hekimi olan Paulo Miamoto’ya göndermiş.

kaplumbağa-ajanimo3

Doktor Miamoto da, 3D yazıcı yardımıyla bu kabuğu gerçeğe dönüştürüyor.

kaplumbağa-ajanimo4

Bir operasyon ile 3D kabuğu, kırık kabuğuna monte edilen Freedy, kısa süren iyileşme sürecinin ardından daha rahat ve mutlu bir hale geliyor.

kaplumbağa-ajanimo5

Ekip, işi burada da bırakmıyor ve beyaz kabuğu, orijinal bir desene boyamayı da ihmal etmiyor.

kaplumbağa-ajanimo7

4 veteriner hekim, bir diş hekimi ve bir 3D tasarımcıdan oluşan, The Animal Avengers ekibi, yaptıkları işin videosunu da yayınladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

kuş ajanimo1 1

Evde Yaşayan Hayvanlar Sıralamasında Birincilik Kuşların Oldu

su icen kedi ajanimo

Susuz Yaz