in

Kapitalist Sistemde Bir Kozmetik Firması Hayvan Deneylerine Savaş Açtı

Dünyaca ünlü bir kozmetik firması ‘Daima Hayvan Deneyine Karşı’ kampanyasıyla hayvanların güzellik uğruna kullanılmasına bir son vermek istiyor.

Dünya üzerindeki ülkelerin %80’i kozmetik sektörünün ürün ve içeriğiyle ilgili hayvanlar üzerinde deney yapıyor.  Kendilerini yüzde yüz doğa ve hayvan dostu olarak tanımlayan kozmetik firması The Body Shop hayvanlar üzerinde yapılan  kozmetik deneylerini, dünya çapında sonsuza dek yasaklanmasını istiyor.

The Body Shop, 1989 yılında dünyanın en uzun süreli ve en saygı gören hayvanları koruma organizasyonu Cruelty Free International ile başlattığı kampanya ile hayvan deneylerine karşı savaşan ilk küresel güzellik markası oldu.

28 yıldır kampanya ortağı Cruelty Free International ile birlikte çalışma ve çabalarının sonucunda The Body Shop, 2013 yılında Avrupa Birliği’nde bir yasağa öncü olmuştu.  Güvenilir alternatifler olmasına rağmen, ‘Cruelty Free International’ın tahminlerine göre, her yıl dünya çapında 500,000’den fazla hayvan hala deneylerde kullanılıyor ve hala güzellik uğruna zarar verilmeye devam ediyor. The Body Shop ve Cruelty Free International yeni kampanya ile, hayvan sever ve duyarlı insanları elele verip, bu zulmü sonsuza dek tüm dünyada bitirmek için imza atmaya davet ediyor.

Tüm Dünyada Yasaklanması İçin Hedef 8 Milyon İmza

1 Haziran itibariyle mağazalarda da imza verebileceğiniz, şimdiye kadar ki hayvan deneylerini durdurmak için yapılmış en büyük kampanya olan ‘Forever Against Animal Testing’ – Daima Hayvan Deneylerine Karşı’, dünya çapında 8 milyon imzaya ulaştıktan sonra Birleşmiş Milletler’i hayvanlar üzerinde yapılan deneyleri her yerde ve sonsuza dek bitirecek bir anlaşma yapmaya davet ediyor. Kampanyayla ilgili 1 Haziran itibariyle The Body Shop mağazalarından veya https://www.thebodyshop.com/ban-animal-testing  adresinden imza verebilirsiniz.

Kapitalist Sistemde Bir Kozmetik Firması Hayvan Deneylerine Savaş Açtı

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

‘Hayvanları Korumaya Söz Verdik’

The Body Shop Uluslarası Kampanyalar ve Sosyal Sorumluluk Kıdemli Müdürü Jessica Macneil-Brown, “The Body Shop olarak kozmetik adına hiçbir hayvanın zarar görmemesi gerektiğine derinden inanıyoruz ve hayvan deneylerinin vaktinin geçtiğini, gereksiz ve acımasız olduğunu savunuyoruz. Bu yüzden Cruelty Free International ile birlikte çalışarak, tüm dünyada kozmetik ürün ve içeriklerinin hayvanlar üzerinde test edilmesini yasaklamayı amaçlayan, dünyanın en büyük hayvan deneyi karşıtı kampanyasını başlattık” dedi.

Cruelty Free International CEO’su Michelle Thew ise dünya çapında birçok insan bu deneylerin durdurulmasını istediğini, ancak mevcut yasaların belirsiz ve çok büyük açıklara sahip olduğunu belirterek, “Gün geçtikçe daha çok ülke güvenlik testlerinin hayvan içermemesini zorunlu kılsa da, hala yapılması gereken çok şey var. Hayvan deneylerinin yasal olduğu yerlerde, çoğu ülke deneyle ilgili bilgilerin halka açıklanmasını zorunlu kılmıyor. Bu yüzden hayvan deneylerinin ne kadar yaygın olduğunu anlamak inanılmaz derecede zor oluyor. Tek bir deney için bile yüzlerce hayvan kullanılabiliyor, bu yüzden dünya üzerinde hayvan deneylerine bel bağlayan tek bir ülke veya şirket varolduğu sürece, hayvan hayatları üzerindeki etki çok büyük olabilir. Hala ülkelerin %80’i kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesine izin verdiği için, bu zulmü durdurmanın tek yolu küresel bir yasak getirmek. The Body Shop, bizi hayvan deneylerini tamamıyla ve sonsuza dek bitirmek için başlattığımız bu kampanyada desteklediği için çok mutluyuz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Etilerde Yangın Çıktı Yangında Yüzü Yanan Kedi için Mahalleli seferber Oldu 3

Etiler’de Yangın Çıktı: Yangında Yüzü Yanan Kedi için Mahalleli Seferber Oldu

one cıkan kedi zehirlenme

Kedilerde Zehirlenmeye Sebep Olabilecek Nedenler