in

Kapıkule Sınır Kapısında Bir Bavul İçine 11 Köpek Yavrusu Bulundu

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri, Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan yasa dışı yollarla bir çanta içerisinde 11 köpek yavrusunu Türkiye’ye sokmak isteyen bir kişiyi yakaladı.

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Kapıkule Gümrük Kapısında ilginç bir yakalama gerçekleştirildi.
11 köpek yavrusunu bir çanta içerisinde yasa dışı yollardan Türkiye’ye sokmak isteyen şahıs gümrük muhafaza ekiplerinin dikkati sayesinde yakalandı.

Kapıkule Sınır Kapısında Bir Bavul İçine 11 Köpek Yavrusu Bulunduöç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Türkiye-Bulgaristan çifte vatandaşı bir şahsın sürücülüğünü yaptığı otomobil Bulgaristan’dan Türkiye’ye geldiğinde, Ticaret Bakanlığı kullanımındaki Kara Kapıları Taşıt Takip Programı, şahsın daha önce kaçakçılık olayına karıştığına ilişkin uyarı verdi. Gümrük muhafaza ekiplerince edinilen bu bilgi üzerine araç x-ray tarama cihazına yönlendirildi.

Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü personeli tarafından x-ray taraması öncesi fiziki kontrole tabi tutulan aracın arka koltuğunun alt kısmında siyah bir çanta görüldü. Çantayı açan ekipler, içerisinde çeşitli cinslerde 11 canlı köpek yavrusu bulunduğunu tespit etti.
Konuyla ilgili olarak savcılığa bilgi veren Gümrük Muhafaza ekipleri, kaçakçılık yapmaya çalışan kişi hakkında 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa muhalefetten soruşturma başlatarak, araca ve söz konusu araçla taşınan 11 adet köpek yavrusuna el koydu.

Kapıkule Sınır Kapısında Bir Bavul İçine 11 Köpek Yavrusu Bulundu
İfadesi alınarak serbest bırakılan araç sürücüsü hakkında Edirne Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun ilgili hükümlerince idari para cezası uygulandı. Köpek yavruları ise, Ticaret Bakanlığı ile Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) arasında imzalanan protokol gereği bakım ve kontrolleri yapılmak üzere HAYTAP Edirne Temsilcisi Veteriner Hekimine yediemin olarak teslim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üsküdarda Bir Köpek Üzerine Otomobil Düşmesi Sonucu Hayatını Kaybettiöç

Üsküdar’da Bir Köpek Üzerine ‘Otomobil’ Düşmesi Sonucu Hayatını Kaybetti

Kafası Demir Korkuluklara Sıkışan Yavru Köpek Kurtarıldı öç

Kafası Demir Korkuluklara Sıkışan Yavru Köpek Kurtarıldı