in

Kanser Hastası Köpeğe Sevgi Tedavisi

ABD’de yaşayan Joey Maxvell, lenfoma hastalığına yakalanan köpeği Maverick’i, insanların sevgisiyle tedavisinin desteklenmesi için her gün arabayla ‘sevgi turu’na çıkarıyor.

ABD’de Florida’da yaşayan Joey Maxwell ile eşi, golden retriever cinsindeki Maverick’i sekiz yıl önce bir barınaktan sahiplenmişler. Yıllar içinde aralarındaki bağ o kadar ilerlemiş ki Maverick ailenin bir çocuğu gibi olmuş. Tabii yaşlanan Maverick, lenfoma hastalığına da yakalanınca sağlık durumu kötüye gitmeye başlamış. Kanser olan zavallı köpek kemoterapi tedavisine başlanınca elden ayaktan kesilmiş.

maverick1-oc

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

İki-üç gün yoğun bakımda kalan Maverick’in tedavi masrafları da Maxwell ailesinin belini bükmüş. Ailenin bu sevimli üyesinin yakalandığı hastalık ve Maverick’in ölüme yaklaşması onları epey üzmüş. Joey Maxwell’in aklına Maverick’i bir taşıma arabası ile her gün gezintiye çıkarmak gelmiş. Lakin, tedavi masrafları çok olduğundan taşıma arabasını almak için para denkleştirmek de o kadar kolay olmamış. Durumu yaşadıkları yerdeki bir markete anlattıklarında, taşıma arabasını yarı fiyatına alabilmişler.

maverick2

Joey Maxwell, Maverick’i yaşatmak için ona sevginin iyi geleceğini düşünmüş. Şimdi ki mevcut imkanlarıyla her gün sevgi turuna çıkabiliyorlar. Tabii Maverick’i taşıma arabasının üzerinde gören çevre sakinleri onu her gördüğü yerde sevmeye başlamış.

maverick3

Maverick çevresinde yaşayan 7’den 70’e herkesin sevgisiyle tedaviye olumlu yanıt vermeye başlamış. İnsan dostu Joey Maxwell’in ‘sevgi turu’ projesiyle Maverick’te insanların sevgisi ile yaşama sıkı sıkıya bağlanmaya başlamış. Kim bilir, belki Maverick bir daha hiç yürüyemeyecek. Maxwell ailesi, onun ne olursa olsun, her şekilde yaşamasını istiyorlar. Maverick için bir bağış fonlama hesabı da açan Maxwell ailesi, eğer hedefledikleri paraya ulaşırlarsa köpekleri için daha rahat ve amacına uygun bir taşıma arabası alabilecekler. Şimdilik marketten aldıkları basit ve ucuz taşıma aracıyla her gün ‘sevgi turu’na çıkıyorlar. Bağış hesabında toplanacak paranın bir kısmıyla da Maverick’in ağır olan tedavi masrafları karşılanmış olacak. Maverick’in ‘sevgi turları’nı, facebookta açılan Everybody Loves Maverick sayfasından takip edebilirsiniz.

maverick4

maverick5

maverick6

maverick7

Kaynak: CBSnews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alişan

Alişan Arabasının Egzoz Boşluğuna Giren Yavru Kediyi Kurtardı

öç 3

Bir Deneyimim, Bin Pişmanlığım….