in

Kanguruyla IŞİD Tarzı Saldırı Planlayan Gence 10 Yıl Hapis Cezası Verildi

Avustralya’da, 19 yaşındaki Sevdet Ramadan Besim adlı genç için, Anzak anmaları sırasında bir kangurunun kesesini patlayıcı ile doldurup kalabalığın arasına salma planı yapmak suçundan 10 yıl hapis cezası verildi.

kanguru1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, Avustralya‘da Nisan 2015’te düzenlenen Anzak Günü törenlerinde, kanguruları, polise IŞİD tarzı saldırı planında kullanmaya hazırlandığı ortaya çıkan ve gözaltına alınan 19 yaşındaki Sevdet Ramadan Besim için 10 yıl hapis cezası verildi.

Sevdet Besim saldırıyı geçen yıl Çanakkale Savaşı’nın 100. yıldönümü anmaları sırasında yapmayı planlamıştı.

“İnternette Radikal Çevrelerin İçine Girmiş”

Hakkındaki terör saldırısı planlama suçlamasını kabul eden Besim için, Manchester Mahkemesi’nde görülen duruşmada yargıç, “İnternette radikal çevrelerin içine girmiş ve yetişkin cihatçılar tarafından yetiştirilmiş” demişti.

kanguru2

Terör Suçundan Hüküm Yiyen En Genç İngiltere Vatandaşı

15 yaşındaki gencin terör suçundan hüküm giyen en genç İngiltere vatandaşı olduğu tahmin ediliyor. Avustralya mahkemesi gencin planları arasında bir kangurunun kesesini patlayıcı ile doldurup kalabalığın arasına salmak olduğunu da belirtti. Besim, teröre teşvik suçundan en az 5 yıl hapis yatacak ve ancak ‘topluma zararı yoktur’ kanaati oluşunca serbest kalabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

one cıkan balık olum

Bafra Göleti’ndeki Balıklar Oksijensizlikten Öldü

one cıkan kulübe

Dünyanın İlk Isı Yalıtımlı Köpek Kulübesi Mucidi Bir Türk Firması