in

Kangal Köpekleri ile Kedilerin İçinizi Isıtacak Dostluğu

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde yaşayan 58 yaşındaki Fatma Çeri’ye ait dört Kangal köpeği ile üç kedinin dostluğu görenlerin ilgisini çekiyor.

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde yaşayan 58 yaşındaki Fatma Çeri’ye ait dört Kangal köpeği ile üç kedinin dostluğu görenlerin ilgisini çekiyor.

İstanbul’da yaklaşık 18 yıl yaşadıktan sonra eşiyle beraber 3 yıl önce memleketi Tunceli’ye dönen Fatma Çeri, hayvancılıkla uğraşmaya başladı.

614999151

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Ovacık ilçesi Pulur Mahallesi Efkar Tepe Höyüğü mevkisinde bulunan arazisine ilk etapta ahır yaptıran Fatma Çeri, iki inek besleyerek, bir taraftan tavuk yetiştiriciliğine yöneldi.

Zamanla inekleri ve tavukları için ahır çevresinde gezinen tilki, kurt ve domuz gibi yabani hayvanların tehdit oluşturduğunu fark eden Çeri, Kangal köpeği beslemeye başladı.

1449872839

Kısa sürede ahırı koruyan Kangal köpeği sayısı dörde yükseldi. Çeri, bir süre sonra sokaktaki 3 sahipsiz kediye de kucak açtı.

1398902605

Fatma Çeri’nin “Coni”, “Gurce”, “Duman” ve “Haydut” adını verdiği köpekleri ile “Tombili”, “Çakıl” ve “Topitam” isimli kedileri arasında bir süre sonra şaşırtan bir dostluk gelişti.

1208326887

Günün büyük bir bölümünü birlikte geçiren köpekler ile kediler, birlikte yemek yiyor, oynuyor ve koyun koyuna yatıyor.

1686169957

Hayvanların sahibi Fatma Çeri, AA muhabirine, yaptığı açıklamada, köpeklerini ve kedilerini çocukları gibi sevdiğini belirtti.

1946580452

Çeri, “Köpeklerime ve kedilerine çok düşkünüm. Kedilerimden birini kapının önünde buldum. Kucağıma koyup ahıra getirdim. Ahırın önünde bağlı olan köpekler kediyi görünce kızdılar, havladılar. Ben de köpeklere kızdım ve ‘hayır bunlar bizim kedilerimiz karışmayacaksınız’ dedim. Ondan sonra köpekler ve kediler birbirini sevmeye başladı. Kediler, köpeklerin kucağında yatıyor, birlikte yemek yiyorlar.” diye konuştu.

2147209272

Köpekler ve kedilerin dostluğuna kendisinin de şaşırdığını belirten Çeri, “Onlara süt ve kaşar veriyorum. Onlarla konuşuyorum, sohbet ediyorum. Kucağıma geliyorlar. Çocuklarım şimdi uzakta ama onların hasretini kedileri ve köpekleri severek gideriyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okuldakiyemek artiklariyla sahibi cezaevinde olan 15 kopegi besliyorlar

Okuldaki Yemek Artıklarıyla Sahibi Cezaevinde Olan 15 Köpeği Besliyorlar

sahaya giren kopek maci durdurdu

Sahaya Giren Sevimli Köpek Maçı Durdurdu