in

Kanalizasyona Sıkışan Yavru Kedi Zorlu Uğraşlar Sonucunda Kurtarıldı

Antalya’da kanalizasyon boruları arasına sıkışan ve 1 günden uzun bir süredir orada kalan yavru kedi kurtarılarak rehabilitasyon merkezinde tedavi altına alındı.

Antalya’da Uncalı Caddesi’nde kanalizasyondan kedi sesi duyan vatandaşlar durumu Konyaaltı Belediyesi’ne bildirdi. İhbar üzerine olay yerine giden eden Konyalatı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görevli teknik ekip, kediyi sıkıştığı yerden çıkarmak için canla başla mücadele etti.

Önce kanalizasyonun kilolarca ağırlıktaki beton kapaklarını tek tek kaldıran ekipler, daha sonra da sesin geldiği kanalizasyon borularının içine girdi. Ekipler, 1 günden fazla süredir kanalizasyon borusunda sıkıştığı belirtilen yavru kediye büyük güçlükle ulaştı.

IŞIK İSMİNİ VERDİLER

Bulunduğu yerden çıkarılan kedi, Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde veteriner hekimler tarafından sağlık kontrolünden geçirildi. Uzun bir süre karanlıkta mahsur kalan ve bu nedenle de ürkek olduğu belirtilen kediye, Işık ismi verildi. Tüm tetkikleri yapılan ve oldukça sağlıklı olduğu belirtilen Işık, Konyaaltı Belediyesi Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde sahiplenilmeyi bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

otomobilin motoruna sıkışan yavru kedi

Araba Camına Bırakılan Not Yavru Kedinin Hayatını Kurtardı

Nusret Gökçenin Fotoğrafına Tepki Yağdı Gördüğüm En Ahlaksız Fotoğraf

Nusret Gökçe’nin Fotoğrafına Tepki Yağdı: “Gördüğüm En Ahlaksız Fotoğraf”