in

Kanadalı Kargadan Delil Karartma Girişimi

Kanada’nın Vancouver şehrinde, bir suç mahallindeki bıçağı kapıp havalanan karga polise zor anlar yaşattı.

karga-ajanimo2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Park halindeki bir aracı ateşe veren şüpheli polise bıçak çekince bacağından vuruldu. Adamın düşürdüğü bıçağın parlaklığı, yanmış aracın üzerine tüneyip olan biteni izleyen karganın ilgisini çekti.

Amansız Takip

Görgü tanığı CBC News muhabiri Mike Howell’ın haberine göre, meraklı kuş polis kordonundaki alana girip bıçağı yerden kaptı. Polisi birkaç metre peşinden koşturan Canuck isimli karga kısa sürede yorulup bıçağı düşürdü.

karga-ajanimo1

Kentin en haylaz kuşlarından biri olan Canuck, bacağına veterinerlerin taktığı kırmızı etiketle tanınıyor. Canuck’u tanıyan polis, ‘amansız’ takibin başarıyla sonuçlandığını söyledi.

İnsanlarla Büyüdü

Parlak nesnelere olan ilgileriyle bilinen kargalar çoğu zaman ayna veya benzeri metal eşyaları alıp yuvalarına taşır. İnsanlar arasında büyüyen ve yoğun ilgi gören 1 yaşındaki Canuck da bu alışkanlıktan muzdarip.

karga-ajanimo3
Facebook Sayfası Var

Olay yerinde çekim yapan kameramanı da rahat bırakmayan kuş, kentin favorilerinden. Hayranlarının kurduğu bir de Facebook sayfası var. Trenlerde yolculara eşlik ettiği ve muhabirlere röportaj verdiği videoları da oldukça popüler.

Yorum

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

traktör ajanimo2 e1464535984222

Traktöre Yuva Yapan Kuş Kuluçkaya Yattı

esrarlıkoyunlar

“Esrar”lı Koyunlar, Köyü Birbirine Kattı!