in

Kanada’da Denizden Gelen Gizemli Ses Balıkları Kaçırdı

Kanada’nın ıssız Kuzeydoğu bölgesinde bulunan Fury ve Hecla Boğazı’nda, deniz yüzeyinden gelen gizemli sesin bölgedeki hayvanları kaçırdığı iddia edildi.

kanadases2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kanada’nın Nunavut eyaletinde yer alan kanalın çevresinin yaz-kış bölgedeki en verimli av alanlarından biri olduğunu ifade eden yerel yetkili Paul Quassa, “Bu yaz ise neredeyse hiç vahşi yaşam yok. Bunlar o gizemli şey yüzünden yaşanıyor” dedi. Bölgeyi ziyaret ettiğini ancak bahsedilen sesi duymadığını belirten bir başka yerel yetkili George Qulaut ise yaban hayatındaki azalmayı doğrulayarak, “O bölge, balinaların ve fokların göç yolu üzerindeydi. Bu yaz ise hiçbiri yok” diye konuştu. Boğazdan geçen özel bir yatta bulunan personel de sesi duyduklarını doğruladı.

kanadases1-oc

Boğazdan ‘vızıldama’ sesiyle ilgili CBC News’te yer alan haberde, yaşananlara bölgede sondaj çalışmalarında bulunan maden şirketlerinin sebep olabileceği belirtildi. Sese, hayvanları bölgeden uzaklaştırmak için Greenpeace tarafından yerleştirilen bir cihazın sebep olabileceği de iddia edildi.

Kaynak: Sputniknews

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ENDONEZYA Ö.Ç

Bir Yıldır Sahibinin Mezarı Başında Sevgi Nöbeti Tutan Kalbi Kırık Kedi

kandıra on

Hayvana Şiddet Haberi Bu kez Kandıra’dan Geldi