in

Kan Donduran İddia: Yalova Belediyesi Bakımevi’nde Her Hafta Köpeklere Ötanazi Yapılıyor

Eski bir barınak çalışanının hayvan aktivistlerine ulaştırdığı görüntüler kan dondurdu.

Yalova Belediyesi Hayvan Barınağı‘nda çekilen görüntüler hayvan aktivistlerini ayağa kaldırdı. Eski bir barınak çalışanı tarafından çekilen görüntülerde, köpeklerin boyunlarına demir çubuk ile bastırılarak iğne ile diğer köpeklerin gözü önünde öldüğü görülüyor. Barınak çalışanın görüntülerle beraber kan donduran itiraflarda ve iddialarda bulundu.

kan-donduran-iddia-yalova-belediyesi-bakimevinde-her-hafta-kopeklere-otanazi-yapiliyor

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Barınak çalışanı, Veteriner İşleri Müdürünün, bakımevinde her hafta pazartesi ve salı günlerini temizlik günü (ÖLDÜRME) olarak ilan ettiği, bu güne de ‘’ Düzenleme Günü ‘’ adını verdiği ve rutin olarak yapılan bu katliamlar için personellere görev verdiğini iddia etti.

Kan Donduran İddia: Yalova Belediyesi Bakımevi'nde Her Hafta Köpeklere Ötanazi Yapılıyor

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, belediyeye ait hayvan barınağında köpeklerin zehirlenerek öldürüldüğü iddialarını kabul etmediğini ve gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Salman, gazetecilere yaptığı açıklamada, bazı basın yayın organlarında Yalova Belediyesine ait hayvan barınağında, köpeklerin zehirlendiği yönünde haberler çıktığını hatırlatarak, yayınlanan görüntülerin kaynağının yüz kızartıcı bir suçtan dolayı işten çıkartılan eski bir çalışan olduğunu söyledi.

Kan Donduran İddia: Yalova Belediyesi Bakımevi'nde Her Hafta Köpeklere Ötanazi Yapılıyor

Yayınlanan görüntülerin gerçeği yansıtmadığını savunan Salman, şöyle konuştu:

“Eski çalışan A.Ş, geçtiğimiz yıllarda kentimizde yaşanan hayvan zehirlenmeleri nedeniyle müdürlüğümüze getirilen hayvanları videoya kayıt ederek videoları sanki yeni olmuş gibi ve müdürlüğümüzde yapılıyormuş gibi basın kuruluşlarıyla paylaşmıştır. Veteriner hekim kimliğine sahip olan ve bu kimliğe sahip tek il belediye başkanı olan bir kişi olarak böyle bir şeye göz yummam asla söz konusu değildir. Eski personelimizin amacı sadece yapmış olduğu yüz kızartıcı suçlar nedeniyle işten çıkartıldığı için belediyemizi karalamak ve zarar vermektir.”

Kan Donduran İddia: Yalova Belediyesi Bakımevi'nde Her Hafta Köpeklere Ötanazi Yapılıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankarada Vahşet 1

Ankara’da Vahşet: 12 Köpeği Zehirli Et Verip Öldürdüler, Ayaklarını Bağlayıp Yaktılar

Vapura Alınmayınca Köpeğiyle Birlikte Oturma Eylemi Yaptıöç

Vapura Alınmayınca Köpeğiyle Birlikte Oturma Eylemi Yaptı