in

Kan Donduran İddia: Pertek Belediyesi’nin Anlaştığı Özel Şirket Hayvanları Öldürdü

Tunceli’nin Pertek ilçesinde, sokaktaki köpeklerin kısırlaştırılması için belediye ile anlaşma yapan özel bir firmanın köpekleri iğne ile uyuşturması gerekirken, iğne yapılan köpeklerin çoğunun öldürüldüğü iddia edildi.

Pertek ilçesinde belediye ile yaptıkları özel anlaşma gereği ilçedeki köpekleri kısırlaştırma çalışması yapan özel bir firmanın, iğne ile uyuttuğu 30 sokak köpeğini öldürdüğü ve bu köpeklerin ilçe çöplüğüne atıldığı iddialarının sosyal medyada yer alması üzerine Tunceli Valisi‘nin talimatı ile polis ve jandarma çalışma başlattı.

pertekte igne ile uyutma yerine kopeklerin olduruldugu iddiasi 1321 dhaphoto1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Pertek Cumhuriyet Başsavcılığı da konu ile ilgili soruşturma başlatırken, çöplükte ölü köpekler bulundu. Soruşturma kapsamında ilçedeki MOBESE kameraların görüntüleri incelenirken, ilçe tarım müdürlüğü ekipleri ise, köpeklerin nasıl öldürüldüğü ile ilgili çalışma başlattı.

pertekte igne ile uyutma yerine kopeklerin olduruldugu iddiasi 1321 dhaphoto2

Pertek Belediye Başkanı Recai Vural, konuyla ilgili Doğan Haber Ajansı (DHA) muhabirine yaptığı açıklamada, köpeklerin öldürülmesi ile ilgili, “İlçemizde köpeklerin kısırlaştırılması için özel bir firma ile anlaşmamız vardı. Bu firma ilçemizde geçmiş yıllarda da yakın zamanda da bir çalışma yapmış. Köpekleri kısırlaştırmak için çalışma yapan firmanın kısırlaştırma çalışması ve ameliyat için kullandığı tam donanımlı otobüsleri Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde kaza yaptığı için ilçeye gelememiş. Firma çalışanları sokak köpekleri üzerinde nasıl bir çalışma yapmış bilmiyoruz. Şu an hem idari, hem adli bir soruşturma var. Ölen bazı köpekler var, ama kim nasıl öldürmüş biz bilmiyoruz. Soruşturma sonucunda her şey ortaya çıkacaktır” dedi.

pertekte igne ile uyutma yerine kopeklerin olduruldugu iddiasi 1321 dhaphoto3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kedi Sağlığını Korumak ve Yaşam Kalitelerini Yükseltmek için Güçlerini Birleştirdileröç

Kedi Sağlığını Korumak ve Yaşam Kalitelerini Yükseltmek için Güçlerini Birleştirdiler

bodrumkopegetecavuz

Bodrum’da Köpeğe Tecavüz İddiası Mahalleyi Ayağa Kaldırdı