in

Kalekapısı’nın Rengarenk Kedi Evleri Esnaf Tarafından Kaldırılmak İsteniyor

Antalya Kalekapısı’nda 200’e yakın kediye yuva olan kedi evleri, bölge esnafı ile hayvan severleri karşı karşıya getirdi. KALEDER, tartışmanın son bulması için referandum çağrısı yaptı.

Antalya Kalekapısı’ndaki faytonların Büyükşehir Belediyesi kararı ile faaliyetlerine son verilmesi bölgede yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Faytonların beklediği saat kulesinin 10 metre ilerisinde yaklaşık 200 kediye ev sahipliği yapan Kalekapısı kedi evinin de kaldırılmasını isteyen bölge esnafı ile hayvan severleri karşı karşıya getiren tartışma gittikçe alevleniyor.

Kalekapısının Rengarenk Kedi Evleri Esnaf Tarafından Kaldırılmak İstiyoröç

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

KENT İMAJINA ZARAR VERİYOR

Kedi popülasyonunun sürekli artması nedeniyle Kalekapısı çevresindeki koku ve çevre kirliliğinin dayanılmaz seviyeye geldiğini savunan bazı esnaf, “Özellikle yaz ayında koku dayanılmaz hale geliyor. Üstelik kedi evlerinin bulunduğu alanın temizliği de yeterli biçimde yapılmıyor. Biz hayvan düşmanı değiliz ancak her şeyin bir usulü olmalı. Bu yapı kent imajına zarar veriyor” dedi.

EVLERİN TEMİZLİĞİ YAPILIYOR

Bölgede bakımı yapılan kedilerin çevre sağlığına hiçbir şekilde zarar vermediğini vurgulayan Kalekapısı Esnaflarını Güçlendirme ve Kalkındırma Derneği (KALEDER) Başkanı Hasan Kilit, şöyle dedi: “Bu alanda her gün temizlik yapılıyor. Kedilerin bakımını da yerel yönetimler üstleniyor. Bu evleri neden kaldırmak istiyorlar anlam veremiyoruz.”

BÜYÜKŞEHİR’E BAŞVURACAĞIZ

“Madem bu evlere yönelik ciddi bir tepki oluştu o zaman Kalekapısı’nda referandum yapalım. Esnaf da yaşayan da fikrini söylesin. Çıkacak sonuca göre kedi evleri ya yerinde kalsın ya da başka bir yere taşınsın. Biz bu talebi Büyükşehir ile paylaşacağız. Tek isteğimiz hayvan dostlarımızın sağlıklı biçimde yaşamlarını sürdürebilmesi.”

KALDIRILMASINA İZİN VERMEYİZ

Kalekapısı kedi evinin temizliği ve hayvanların bakım sürecini yakından takip eden Erka Zor, “Çok üstümüze geliyorlar. Biz hiçbir karşılık beklemeden bu hayvanları sahipleniyoruz. Buna rağmen sosyal medyada ağır tepkiyle karşılaşıyoruz. Bu hayvanlar oluşturulan yapı sayesinde aç kalmıyor, dövülmüyor, tecavüze uğramıyor. Kimsenin bunu bozmasına izin vermeyeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: Hürriyet

Yorum

Yorum Ekle
  1. BİR KAÇ NE İDÜĞÜ BELİRSİZ SÖZDE HAYVANSEVER BU RANT UĞRUNA TORPİL İLE KURULAN ÖZÜNDE KEDİLERE ZARAR VEREN SIRTLARINDAN PARALAR KAZANILAN KEDİ EVİ DEĞİL RANT EVİNİ DESTEKLİYOR!
    ORASINI YILLARCA TİCARİ AMAÇ GÖZÜ GÖRÜP İŞLETEN ŞAHISIN HAYVANLARLA HİÇ BİR ALAKASI OLMAMIŞ AMACI SADECE PARA KAZANMAK OLMUŞTUR!
    BU ŞAHSIN YANINA ALDIĞI ÜÇ BEŞ UYUŞTURUCU BAĞIMLISI ORADA MAFYAVARİ TAVIRLAR SERGİLEMİYE BAŞLAMIŞTIR CÜNKİ AMAÇ SADECE RANTTIR!
    GECE SAATLERİNDE DÜKKANI KAPATIR GİBİ PARASINI TOPLAYIP EVİNE GİTMİŞ KEDİLER ORDA GECE VAKTİ HEDEF HALİNE GELMİŞTİR!
    YAVRU KEDİLER HASTA KEDİLER ORDAN GEÇENLER TARAFINDAN ELDEN ELE MINCIKLANMIŞ OYUNCAK HALİNE GELMİŞTİR. AMACI SADECE PARA KAZANMAK OLAN BU RANT KAPISINI DESTEKLEYEN YADA GÖZ YUMANLAR HAYVAN DÜŞMANIDIRLAR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ardıc kusu ve ardic ormanlari

Avcılar Yüzünden Kaçan Ardıç Kuşu ile Birlikte, Ardıç Ağaçları da Yetişmemeye Başladı

Köpeklerini Zehirleyerek Öldüren Katilleri Arıyoröç

Köpeklerini Zehirleyerek Öldüren Katilleri Arıyor