in

Kaldırım Taşlarının Altında Kurban Var

İskenderun Belediyesi ilçede yapacağı kaldırım çalışmaları öncesinde parke taşlarının önünde kurban kesti.

parke1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hatay’ın İskenderun ilçesinde parke taşı döşeme çalışmalarına kurban kesilerek başlandı. Bozulan ve ihtiyaç duyulan tüm alanlarda parke yol ve kaldırım çalışmalarına ağırlık verdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “En kısa sürede tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

Yapılan çalışmaların tam anlamıyla bitmesinden sonra ilçenin modern bir görünüme kavuşacağını söyleyen Seyfi Dingil, “Bunun içinde elimizden gelen her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız ve yapacağız. 600 bin metrekare parke taşı döşenecek” diye konuştu.

parke2

Daha ‘Modern’ Törenleri de Görmüştük!

Belediye başkanının yaptığı ‘modern görünüm’ vurgusu ile çalışmalara kurban kesilerek başlanması geçmişte Aydın’da yaşanan bir açılış törenini akıllara getirdi.

parke3

1999 yılında Aydın, Adnan Menderes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’ne bağlı Hayvan Hastanesi’nin açılışı, iki kutlama bir arada yapılsın diye özel olarak 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’ne denk getirilmişti. Ancak hayvanları korumak ve tedavi etmek amacıyla yapılan hastanenin açılışında bir dana ile koç kurban edilmişti.

Dönemin Devlet Bakanı Yüksel Yalova hastane bahçesine girdiği sırada, makam aracının önünde dana kesilmişti. Hastanenin giriş kapısında da bir koç kurban edilirken arabadan inen Yalova, ikinci koçun kesilmesini önleyerek Yalova, “Böyle bir günde ve böyle bir açılışta kurban olmamalıydı” demişti. Dönemin Rektörü Prof. Cezmi Öncüer, kurbanları inşaat firmalarının kestirdiğini söylemişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

doping1

Yarış Atları için Doping Satan Çete Çökertildi

kediyangın4

Banyoya Saklanan Kedi Yangından Kurtuldu