in

‘Kahramanmaraş’ta Katliam Var!’

Sosyal medyada dolaşan ve Kahramanmaraş’ta çekildiği öğrenilen görüntüler üzerine hayvanseverler ayağa kalktı. Belediye görüntülerle ilgili adeta destekler nitelikte açıklama yaparken, başkan geniş kapsamlı soruşturma başlattığını söyledi. CHP Kahramanmaraş Milletvekili de olaya tepki gösterirken, “Belediye başkanı soruşturma başlattığını açıkladı. Yetmez başkan yetmez. barınağın iyilestirilmesi için gerekeni yapmalısın. Belediyenin parası yok diyorsan biz destek olalım. Ben maaşımı vermeye hazırım” dedi.

Hayvanları korumakla yükümlü olan belediyenin ve çalışanlarının hayvanlara yaptıkları korkunç muamele görüntülere yansıdı. Görüntülerin ardından hayvan hakları savunucuları ve hayvanseverler sosyal medyada olaya tepki göstererek, açıklama yapılmasını ve sorumluların cezalandırılmasını istedi.

BAŞKAN SORUŞTURMA BAŞLATTIĞINI AÇIKLADI

Kişisel sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör; “Sokak hayvanlarına yapılan kötü muamele hiç bir şart altında kabul edilemez. Bugün kamuoyuna yansıyan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimize dair iddialarla ilgili olarak geniş kapsamlı bir soruşturma başlattım. Sonuçları en kısa zamanda sizlerle paylaşacağım.” Dedi.

BELEDİYEDEN AKILALMAZ AÇIKLAMA!

Başkanın paylaşımıyla hemen hemen aynı anda belediyenin resmi sosyal medya hesabından ise akıl almaz bir açıklama yapıldı. 3 maddelik açıklamada ilgili hayvanların hasta, yaralı ve yaşlı olduğunu söylenerek yasa gereği doğal ortamlarına bırakıldıklarına vurgu yapıldı. Yapılan açıklamada;  görüntülerdeki kötü muameleyle ilgili tek kelime edilmeden doğal ortamlarına bırakıldıklarının söylenmesi, bu zihniyetin belediye tarafından desteklenip desteklenmediği hakkında kafalarda soru işareti bıraktı!

Belediyenin bu açıklamasına da sosyal medyada binlerce tepki geldi.

CHP’NİN KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ DE OLAYA TEPKİ GÖSTERDİ!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç da kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaparak “Kahramanmaraş’taki hayvan katliamı ile ilgili belediye başkanı soruşturma başlattığını açıkladı. Yetmez başkan yetmez. barınağın iyilestirilmesi için gerekeni yapmalısın. Belediyenin parası yok diyorsan biz destek olalım. Ben maaşımı vermeye hazırım #kahramanmarastakatliamvar” dedi.

Spil Dağının Yılkı Atları Şehre İndi

Tedavisi Tamamlanan Kızıl Şahin Albay Tarafından Doğaya Bırakıldı