in

Kahramanmaraş Polisi Hayvanseverler ile Birlikte Sokak Hayvanlarını Besledi

Kahramanmaraş’ta polis ekipleri, bir grup gönüllü hayvanseverle beraber sokak hayvanlarına mama bıraktı. Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri, Hayvanların Sesi Derneği gönüllülerinin katılımı ile duyarlılık oluşturmak için sokak hayvanları için çalışma yaptı. Polisin, Hayvanların Sesi Derneği üyeleriyle yaptığı çalışmada sokak hayvanlarının bulunduğu çevre yolları, ormanlık alanlar belirlendi.

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri, Hayvanların Sesi Derneği gönüllülerinin katılımı ile duyarlılık oluşturmak için sokak hayvanları için çalışma yaptı. Polisin, Hayvanların Sesi Derneği üyeleriyle yaptığı çalışmada sokak hayvanlarının bulunduğu çevre yolları, ormanlık alanlar belirlendi.
Ardından İl Emniyet Müdürlüğü tarafından temin edilen 260 kilogram mama ve yemler, ekipler ve dernek üyeleri ile birlikte, belirlenen noktalara bırakılmaya başlandı.
Özellikle kısıtlama günlerinde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının beslenmesi için çalışmaların düzenli olarak yapılmasının planlandığı, bu yolla sokak hayvanlarına karşı duyarlılık oluşturulmasının hedeflendiği belirtildi.

AW191059 02

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Vatandaşların çevre, doğa ve hayvanlara karşı işlenen suçları Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından oluşturulan “Haydi” mobil uygulamasına anında ihbarda bulunmaları halinde, uzman personel tarafından konuların en seri şekilde ve hassasiyetle takip edileceği, gerekli adli ve idari işlemlerin yapılacağı da ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

IZMIT

Hayvan Hakkı Savunucuları İzmit Belediyesi’ni Protesto Etti

Tekirdagda Yarali Bulunan Cakal Istanbula Getirildi

Tekirdağ’da Yaralı Bulunan Çakal İstanbul’a Getirildi