in

Kahramanlar her boyutta ve şekilde gelebilir! Bu kahramanın dört bacağı ve tüylü bir ceketi var…

ABD’de koronavirüs kapan insanların tedavi edildiği bir hastanedeki Wynn isimli köpek virüslerle olan savaşta doktorların yanında ön safta yer alıyor. Mental ve fiziksel olarak yıpranan sağlık görevlileri kendilerini onun sevgisiyle tedavi ediyorlar.

Dünyayı etkisi altına alan koronavisür ile ilgili halk arasında doğru bilenen en büyük yanlışlardan birisi de “evcil hayvanlardan virüs bulaşacağı” kanısı.

Uzmanlar yaptıkları açıklamalarda evcil hayvanların bu virüse yakalanmadığını açıklamasına rağmen maalesef Türkiye’nin bazı yerlerinden gelen haberler, insanların korku ile dostlarını dışarıya terk ettiği yönünde.

ABD’nin Kolorado eyaletinin başkenti olan Denver’deki Rose Tıp Merkezi’nde çekilen bir fotoğraf ise dört ayaklı dostlarımızın pandemik hastalıkla mücadele ettiğimiz bu dönemde de bize ne kadar yararlı olduklarını gösteriyor.

ZOR ŞARTLARDAKİ DOKTORLAR WYNNE İLE HAYAT BULUYOR

Koronavirüs ile mücadelede en çok görev de doktorlara düşüyor. Uzun mesai süreleri ve zorlu şartlar altında virüs bulaşmış insanların tedavisinde görev alan bir doktor kendini dört ayaklı bir kahramanla tedavi ediyor.

Krem rengi Labrador cinsi Wynn isimli sosyal hizmetlerde görevlendirilen köpek, virüsle olan savaşta ön safta yer alıyor.

Acil servisteki doktorların ve diğer insanların zihinsel molalara en çok ihtiyaç duyduğu anda yanlarında olarak hastane personeline sevinç ve rahatlık veriyor.

“ONU OKŞADIĞINIZDA HER ŞEYE BİR DAKİKA ARA VERİRSİN”

Hastane görevlilerinden Susan Ryan, Wynn ile birlikte çekildiği bir fotoğrafı paylaşarak “Bir hasta ile geçirdiğim işlem sonrasında ellerimi yıkadım ve yorgunluktan bitap düşmüştüm. Her şeyi unutmaya ihtiyacım vardı, bir köpeğin yanında olup onu okşadığında diğer her şeye bir dakikalık ara verirsin” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hayvansever kişiliğiyle tanınan kıvanç tatlıtuğ hastaneye kaldırıldı

Hayvan Dostu Kıvanç Tatlıtuğ COVID-19 Şüphesiyle Hastaneye Yattı

Şarkıcı Kutsi Sokak hayvanlarına mama

Ünlü şarkıcı zor günlerde sokak hayvanlarını unutamadı!