in

Kahraman Köpek Karabaş, Ailenin Çocuğunu Kaçırılmaktan Kurtardı

İzmir’de bir kişi, evinin önünde oynamakta olan 10 yaşındaki erkek çocuğunu kaçırmak istedi. Ailenin köpeği Karabaş’ın, can havliyle havlayarak etraftakileri uyarması çocuğu son anda kurtardı.

İzmir‘in Konak İlçesi Hatay semtindeki evlerinin önünde oynayan 10 yaşındaki T. F. biri tarafından kaçırılmak istendi. Küçük çocuğun ellerini arkada birleştirerek ağzını kapatan sapığı gören köpek Karabaş ise var gücüyle havlayarak durumu mahalleye duyurdu.

659x460 kahraman karabas 1505160302309

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yeni Asır’ın haberine göre o sırada sokağın az ilerisinde komşularıyla sohbet eden anne Nilgün F. ve yanındakiler, Karabaş’ın havlamasından bir şeylerin ters gittiğini anlayarak hemen sesin geldiği yöne doğru hareket etti. Karabaş’ın sesinden ve üzerine gelen kalabalıktan ürken sapık, kaçmak istedi ancak başarılı olamadı. köpekten kaçarken apartmana giren sapığın üzerinden kapıyı kapatan mahalleli polise haber verdi. Sapık kıskıvrak yakalandı. İzmir’in Konak İlçesi Hatay semtindeki evlerinin önünde oynayan 10 yaşındaki T. F. sapığın biri tarafından kaçırılmak istendi. Küçük çocuğun ellerini arkada birleştirerek ağzını kapatan sapığı gören köpeği Karabaş ise var gücüyle havlayarak durumu mahalleye duyurdu. O sırada sokağın az ilerisinde komşularıyla sohbet eden anne Nilgün F. ve yanındakiler, Karabaş’ın havlamasından bir şeylerin ters gittiğini anlayarak hemen sesin geldiği yöne doğru hareket etti. Karabaş’ın sesinden ve üzerine gelen kalabalıktan ürken sapık, kaçmak istedi ancak başarılı olamadı. köpekten kaçarken apartmana giren sapığın üzerinden kapıyı kapatan mahalleli polise haber verdi. Sapık kıskıvrak yakalandı.

Saldırganın Gaziemir Polis Karakolu’nda taşeron olarak çalışan temizlik görevlisi R. F. olduğu ortaya çıktı. Küçük T, psikolog eşliğinde olayı anlatırken, “Beni zorla kaçırmak istedi” dedi. Zanlının ise, “Köpekten korktuğum için çocuğa yaklaşmıştım” şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

Çocuklara yönelik istismar konularında çok duyarlı olduğunu ve sosyal medya hesaplarında sürekli bu konu ile ilgili paylaşımlarda bulunduğunu söyleyen anne Nilgün F, “Tüm çocuklar adına korktuğum şey başıma geldi. Karabaş olmasa neler olabilirdi düşünmek bile istemiyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Hayvanla Yaşamaktan Daha İyisi Birden Fazla Hayvanla Yaşamaktıröç

Bir Hayvanla Yaşamaktan Daha İyisi Birden Fazla Hayvanla Yaşamaktır

Bir Akademisyen Tarafından Başka Bir İlçeye Atılan Mahallenin Köpeği Çıtır Nerede

Çıtır’ın Ölümüyle İlgili Yaşanan Sürecin Aydınlatılması için Hayvan Aktivistleri İmza Kampanyası Başlattı