in

Kahraman Köpek Cosmo, Robotlara Karşı

Yeni nesil robotların sınandığı eğlenceli videolar sosyal medyada bu aralar çok paylaşılıyor. Cosmo isimli köpeğin dört ayaklı robot Spot ile uğraştığı video da bunların en yenilerinden…

cosmo-robot-ajanimo2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

ABD‘de bir mahalle düşünün ki buralardaki oto sanayi sitesi tadında bir mahalle… Birbirine komşu robotik şirketler var ve Ar-Ge çalışmaları da bu mahallede yapılıyor. İşte komşulardan birinin köpek dostu Cosmo da bu testleri kendine eğlence edinmiş.

Google‘ın robotik şirketi Boston Robotics’in arama-kurtarma faaliyetleri için geliştirdiği dört ayaklı robotu Spot, test yürüyüşleri sırasında belki de en çok köpek komşularından Cosmo ile sınanıyor.

Tesla Motors şirketinden Steve Jurvetson’ın çektiği videoda, test yürüyüşündeki Spot’un küçük bir köpeğin dikkatini çektiği görülüyor. Terrier cinsi Cosmo isimli köpek aslında robotlara yabancı değil. Android şirketinin kurucularından Andy Rubin’in köpek dostu Cosmo, dört ayaklı robotun hareketlerini önce merakla izliyor, ardından içgüdüsel olarak savunma moduna geçiyor. Cosmo, kısa sürede Spot’u pes ettirmeyi de başarıyor.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=S7nhygaGOmo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayvanlar Zootropolisi İşgal Etmeye Geliyor Ajanimo 1 1

Hayvanlar Zootropolis’in Kapılarını İnsanlara Açıyor

Juji köpek ajanimo 2 1

Photoshop’a Yeni Bakış: Juji ile Büyüyen Dünya