in

Kağızman Belediyesi Sokak Ortasında Katliam Yaptı!

Kağızman Belediyesi yetkilileri, köpekleri silahla öldürdü, ardından çöp arabasına attı.

Her gün yaşanan hayvana şiddet olayları vicdanlı insanları derinden etkiliyor. Maalesef hayvan katliamı sadece vatandaşlar tarafından değil görevleri arasında bölgesindeki hayvanların refahını sağlamak da olan belediyeler tarafından da gerçekleşiyor. Bunun son örneği Kars’ın Kağızman ilçesinde yaşandı.

Sözcü.com.tr’nin haberine göre 2 Ocak salı günü saat 21.00 sularında Kağızman Belediyesi’nde çalışan iki temizlik görevlisi Kağızman Merkez’de iki köpeği vurdu.

Vatandaşlar köpeklerden birinin can çekişme anlarını videoya kaydetti. Çevrede bulunan iki veteriner vurulan köpeğin can çekiştiğini görüp müdahalede bulundu ancak acı içinde kıvranan köpek bir çöp kamyonunun arkasına atılarak götürüldü.

Köpeğin hem vurulma anına hem de can çekişme anlarına tanıklık eden bir vatandaş yaptığı açıklamada, Zehirli iğne kullandıklarını düşünmüyorum. Çünkü iğneyle vurulan hayvanlarda kanama olmaz. Köpek çok ciddi kanıyordu. Ayrıca çok güçlü bir patlama sesi söz konusuydu. Köpeğin silahla vurulduğunu düşünüyorum dedi.

22

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Hayvan hakları savunucuları da korkunç olaya karşı öfke doluydu. Konuyla ilgili açıklama yapan bir hayvanhsever, “Köpek de ciddi bir yara vardı. Veteriner köpek can çekişirken yarasına baktığını ve elinin içeri girdiğini söyledi. O derece ağır bir yarası söz konusuydu. İğne atışı yapılsa ortada bir iğnenin olması gerekir. İğne de yok. Üstelik bunu yapanların çöp toplama ekibi olması daha da garip. Bunu çöp ekipleri yapamaz. Narkotik ilaçla öldürülseler bile ki bunu da asla kabul etmiyoruz, orada bir veteriner bulunması gerekiyor. Canlı bir hayvan çöp kamyonunun arkasına atılarak nasıl götürülür? Neresinden bakarsanız bakın suç” dedi.

 

Sozcu.com.tr, görüntüleri ve iddiaları sormak üzere Kağızman Belediyesi’ni aradı. Soruları Kağızman Belediye Başkanı Yardımcısı Halit Ergüven yanıtladı. Ergüven, İki köpek var. Ama bunlar iddia edildiği gibi öldürülmedi. Bayıltıldı. Ve barınağa teslim edildi. İkisi de sağ. Çöp kamyonunun arkasına atılan köpek uyuz olduğu için diğerinden ayrı olarak çöp kamyonunun arkasına konularak taşınmışaçıklamasını yaptı. Öte yandan belediye görevlileri bazı fotoğraflar yollamak suretiyle köpeklerin öldürülmediğini kanıtlamaya çalıştı.barinak

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayatını Kurtardığı Kediyi Sahiplendiöçç

Hayatını Kurtardığı Kediyi Sahiplendi

Kediyi Boğarak Öldürdüöç

Ümraniye’de Vahşet: Kediyi Boğarak Öldürdü