in

Kafası Vasistas Pencereye Sıkışan Kediye Dakikalarca Kalp Masajı Yapan Tıp Öğrencisi

Düzce’de kafası vasistas pencereye sıkışan kedi, bir tıp öğrencisinin kalp masajı yapmasına rağmen kurtarılamadı.

Konuralp bölgesinde akşam saatlerinde bir binada kedi yarım açılan pencerede sıkıştı. Balkondaki kedinin acı seslerini duyan komşular, Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, merdivenli araçla apartmanın en üst katına çıkarak yarım açılan pencereye sıkışan kediyi kurtararak aşağı indirdiler. Durumu itfaiye ekiplerine haber veren Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi, dakikalarca kalp masajı ve suni teneffüs yaparak kediyi hayata döndürmeye çalıştı. Ancak kedi kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

AW043591 01

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.


Ahmet Avşar adlı öğrenci, “Balkonda kedi çığlıkları duyduk. Kediler kavga ediyor sandık. Baktığımda kedinin kafası sıkışmıştı. Yöneticiye haber verdik, anahtarın olmadığını söyledi. Yan balkonlara gittik. Ulaşamayacağımız için ev sahibinin numarasını bulduk. Ev sahibini ararken aynı zamanda itfaiyeyi aradık. İtfaiye gelene kadar içeri girmeye çalıştık ama başaramadık. Hayatını kaybetti. Her şeye rağmen ben kalp masajı yaptım. Dönmedi hayata tekrar. Ben tıp öğrencisiyim. Bildiklerimi uyguladım. Kedilerin kalpleri soldaymış. Normalde insanlarda 45 dakika boyunca kalp masajı yapmamız lazım. Kediler küçük olduğu için 15 dakika boyunca denedim ama maalesef olmadı” dedi.

Yaşanan olay vasistas tehlikesini bir kez daha gün yüzüne çıkardı. Lütfen pencerelerinizi yarım şekilde açık bırakmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çin köprk

Küçük İnsanını Her Gün Okul Servisine Bindiren ve Onu Almaya Gelen Köpüş

kedi

Tedavi için Bir Derneğe Verdiği Kediler Geri Verilmedi, Soluğu Savcılıkta Aldı