in

Kadınlar Carettalar için Sahil Temizliği Yaptı

Antalya’nın Manavgat ilçesinde Caretta Deniz Kaplumbağaları Akdeniz Fokları Kum Zambakları Koruma ve Yaşatma Derneği (DEKAFOK) 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında sahilde temizlik yaptı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Manavgat’ta bir grup çevre ve hayvan dostu kadın, boğaz mevkiinde caretta carettaların yumurtlama alanlarına ve çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla sahil temizliği gerçekleştirdi.

Kadinlar Carettalar icin Sahil Temizligi Yapti 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Çevre Temizliği ve Kadın Hakları Gündemdeydi

DEKAFOK tarafından organize edilen etkinlik, korona tedbirleri kapsamında az sayıda katılımcı, sosyal mesafe ve hijyen şartlarına uygun bir şekilde yapıldı. Sahil boyunca çöp toplayan kadınlar, çevre temizliğine ve kadın haklarına dikkat çekti.

Kadinlar Carettalar icin Sahil Temizligi Yapti 2

62 Bin Yavru ile Rekor Kırıldı

DEKAFOK Başkanı Seher Ulaş, kadınlar gününde başta kadınlar olmak üzere insanların dikkatini çevre kirliliğine ve carettalara çekmek istediklerini belirterek, “2020 yılında yaptığımız çalışmalar sayesinde Manavgat sahilinde 62 bin yavru kaplumbağa ile rekor kırdık. Kişisel olarak başladığımız etkinliklerimiz artık dernek çatısı altında yapılmaya başladı. Bu süreçte özellikle kadınlarımızdan çok büyük destek aldık. Bugün de burada kadınlarımızla birlikte çevre temizliği yaptık. Vatandaşlarımızdan bizleri mendirek bölgesinde ziyaret ederek yapmış olduğumuz çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunmaya, yanımızda olmaya davet ediyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sokak Hayanlarinin Kulubelerini Calip Kendi Kopeklerine Goturduler

Sokak Hayanlarının Kulübelerini Çalıp Kendi Köpeklerine Götürdüler!

Yarali Porsugu Jandarma Ekipleri Buldu

Yaralı Porsuğu Jandarma Ekipleri Buldu