in ,

Kadın Astsubaylar Atları Anne Şefkatiyle Yetiştiriyor

Nevşehir Jandarma At Köpek Eğitim Merkezi’nde atlar, kadın astsubaylar tarafından özenle yetiştiriliyor.

Atlı Jandarma Birliği Komutanlığı’nda görevli olan kadın astsubayların atlara anne şefkati ile yaklaştığını ve atlar ile bir bağ kurduklarını ifade eden Jandarma Astsubay Çavuş Banu Sencer, “Sevgi ve şefkatle yaklaştığımız atlarımıza yapmış olduğumuz tımar faaliyeti sayesinde binici ve at arasında duygusal bir bağ kuruyoruz. Atların biniş ve çalışma öncesinde mutlaka temizliğini ve bakımını yapmak zorundayız. Daha sağlıklı bir şekilde binişin icra edilmesi için atımıza tımar yaparak biniş esnasında gerekli eğitimleri vermekteyiz” diye konuştu.

Atlar Kadin Astsubaylar Tarafindan Anne Sefkatiyle Yetistiriliyor 3

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Sabah ilk olarak baksa giderek atları kontrol ettiklerini söyleyen Banu Sencer, “Bu esnada atın sağlığını herhangi bir rahatsızlığının olup olmadığını kontrol ederek binişe geçiyoruz. Yapmış olduğumuz buradaki faaliyetlerde atımıza asayiş görevlerini dışarıdaki çevre etkenlerden alıştırmaya çalışarak duyarsızlaştırıyoruz”dedi.

Atlı Jandarma Birlik Komutanlığı tarafından Nevşehir At Köpek Eğitim Merkezi’nde (JAKEM) yetiştirilen atlar, asayiş eğitimlerini tamamlamasının ardından Türkiye’nin birçok ilinde görev yapmak üzere gönderiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mersinde Hayvanseverler Sokak Hayvanlari icin Panayir Duzenledi 4 1

Mersin’de Hayvanseverler Sokak Hayvanları için Panayır Düzenledi

Duyarli Vatandasin Buldugu Bitkin Haldeki Kopek Tedavi Altinda

Bingöl’de Bitkin Haldeki Köpek, Duyarlı Komşu İnsanı Sayesinde Tedaviye Alındı