in

Kadıköy’de Yaşadığı Mahalleden İBB Ekipleri Tarafından Alınan Alabaş’tan 27 Gündür Haber Yok

Yaşadığı mahalleden İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Veteriner İşleri ekipleri tarafından alınan Alabaş 27 gündür bulunamıyor.

Alabaş 14 yılıdır, yani bebekliğinden beri Kadıköy Sahrayıcedit’de yaşayan bir köpek. Mahalleli ve gönüllüler tarafından yıllardır bakımı ve belenmesi yapılan Alabaş, 27 gündür kayıp.

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Kendisini arayan Kadıköylü gönüllüler Alabaş’ın 12 Ocak gecesi İBB veteriner işleri ekiplerince alınıdığını tespit etti. İddialara göre mahalledeki bir pastane tarafından şikayet edilmesi üzeriene İBB tepeören barınağanıa götürülen Alabaş, bir daha geri getirilmedi. 15 yaşında yaşlı bir köpek olan Alabaş hayvanseverler tarafından özenle besleniyor ve ilaçlarla bakılıyordu.

Alabaş’ın İBB ekipleir tarafından alındığını öğrenen gönüllüler soluğu İBB Tepeören Barınağı’nda aldı. Ancak Alabaş barınakta yoktu. Ekipler köpeğİ aldıklarını ancak geriye götürürken nereye bıraktıklarını hatırlamadıklarını söyledi. Bu açıklama üzerine gönüllüler İstanbul’un her yerinde Alabaş’ı aramaya başladı.

Küpeli ve yaşlı bir köpeği alarak yasaları çiğnediği yetmeyen İBB, köpeğin alındığı yere geri bırakılma zorunluluğunu da her zamanki gibi göre göre çiğnedi. Alabaş’ın yaşından dolayı yürümekte zorluk çektiğini belirten gönüllüler Alabaş’ın yaşamından şüphe ediyorlar.

Bir cevap yazın

Avatar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kaybolan Köpeği Pascal’ı Ararken Paylaştığı Duygusal İlanla Tanıdığımız Ercan Ünal Hayatını Kaybetti

Bunu da Yaptılar: Makatına Silikon Sıkılan Köpek Hayatını Kaybetti!