in

Kadıköy’de Hayvanları Koruma Yasa Tasarısı Protesto Edildi, ‘Ölüm Yasası İstemiyoruz’

KADIKÖY’de çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları Hayvanları Koruma Yasa tasarısını protesto etti.

Kadıköy İskele Meydanı’ndaki protesto gösterisine Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden gelen aralarında hayvan koruma derneklerinin de bulunduğu 350 Sivil Toplum Kuruluşu üyeleri evcil hayvanlarıyla katıldı. Protestoya, CHP İstanbul Milletvekilleri Gürsel Tekin ve Sezgin Tanrıkulu ile çeşitli motosiklet dernekleri katılarak destek verdi.

cdc0b4a6c32f0091b7b97ec4cb9447e5

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

‘Tüm hayvan zulümlerine hayır, Can veririz canlarımızı vermeyiz’ yazılı pankart açarak, ellerinde ‘Katliama, yasa tasarısına hayır’, ‘Bu dünya hepimizin’, ‘Hakim ve Savcılar duyun bizi’ yazılı dövizler taşıyan grup, yasa tasarısının değiştirilmesi için çeşitli sloganlar attı.

SOKAK HAYVANLARI YOK EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Protestoyu düzenleyen Hayvan Hakları Yasama İzleme Delegasyonu adına Faytona Binme Atlar Ölüyor Platformu sözcüsü Elif Ertürk, basın açıklamasını yaptı.

6a8046dcb971e00edd8b14e395763eaf

Ertürk, yasa tasarısının kamuoyu ile paylaşılması gerektiğini savunarak, “Tüm hayvanlar üstündeki zulmü ortadan kaldıracak bir yasa tasarısı yerine, tüm sokak hayvanlarını sürgüne, toplama kamplarına yani ölüme gönderecek bir yasa çıkartmaya çalışıyorlar. Bu yasa tasarısı hakkında bir var, bir yok diyerek kapalı kapılar arasında bu yasa tasarısı hakkında çalışıyorlar. Ana hedef her zamanki gibi sokak hayvanlarını yok etmek. Bu konuda hayvan hakları savunucularıyla hazırlanmayan her yasa tasarısı katliam ve sürgün getirecektir” dedi.

9f46dd5b6cde80ea95347ce2a83c7f79

6. MADDE HAYVANLAR LEHİNE DÜZELTİLMELİ

Ertürk, Hayvanları Koruma Kanunun 6. Maddesinin çok önemli olduğunu ifade ederek, sokak hayvanlarını barınaklara sürgüne ve ölüme gönderecek 6. maddenin hayvanlar lehine düzeltilmesini talep ediyoruz. Talebimiz yerine getirilene kadar eylemlerin sürdürüleceğini belirtti. Protesto gösterisi, hayvan hakları savunucularının olaysız bir şekilde dağılmasıyla sona erdi.

7d263ccd4934fae698a836083ccfabd1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

belediye baskani yarali kopek icin makam aracini tahsis etti

Belediye Başkanı Yaralı Köpek İçin Makam Aracını Tahsis Etti

ayagini yere basamayan kediyi veterinere goturup sahiplendi

Üniversite Öğrencisi Ayağını Yere Basamayan Kediyi Veterinere Götürüp Sahiplendi