in

Kadiköy’de Boynuna Kemer Takılarak Götürülen ‘Gece Köpek’te Tecavüz Bulgusu

Hayvana şiddet ve tacizin bu sefer ki mağduru ‘Gece’ köpek. Dün gece Kadiköy’de boynuna kemer takılarak götürülen ‘Gece’ bulunduğunda vajinasında zorlama ve kan vardı!

Kadıköy’de bir Veteriner Kliniğinin kapısında beslenen sokak köpeği ‘Gece’ kayboldu. Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen Veteriner Hekim kayıtlarda geç saatlerde ‘Gece’nin bir şahıs tarafından boynuna kemer takılarak zorla götürüldüğünü tespit etmesi üzerine bulmak için hemen harekete geçti ve görüntüleri sosyal medyada yayınladı.

Sosyal medyada yayılan görüntüler sonrası, bugün akşam saatlerde bulunan ‘Gece’ köpeğin bitkin ve halsiz oluğunu gören Veteriner hekim Adil İnan, hemen köpeği tedavi altına aldı. Veteriner Hekim İnan, köpeğin vajinasında zorlama ve kan tespit etti.

gecekopek veterinermuayenerapor

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Tecavüz bulgusun yüksek ihtimal olduğunu belirten Veteriner Hekim Adil İnan, ‘Gece’ köpeğin vajinasından kan örnekleri alarak labaratuvara gönderdi.

Screen Shot 2018 05 31 at 21.30.42

Yük Hayvanlarını Koruma Ve Kurtarma Derneği Kurucusu Okan Oflaz ve hayvanseverler Veteriner Hekim’in kontrolü sonrası yetkili mercilere durumu bildirerek şahsın bulunması harekete geçti.

Screen Shot 2018 05 31 at 21.30.10

Hayvan Hakları Dernekleri ve İstanbul Hayvan Hakları Baro Başkanı Yasemin Babayiğit eylemi gerçekleştirdiği düşünülen şahıs hakkında ‘Sahipli hayvan ve mala zarar verme suçlarından’ suç duyurusunda bulunacaklarını belirttiler.

gecekopek 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Küresel Sorunöç

Küresel Sorunlara Tasarımlarıyla Dikkat Çektiler

Hopada Yavru Ayı Kurtarma Operasyonuöç

Hopa’da Yavru Ayı Kurtarma Operasyonu