in

“Kadıköy Ziverbey’e Tombili’nin Heykeli Yapılsın”

Geçtiğimiz hafta yaşama veda eden Ziverbey’in dünyaca ünlü kedisi Tombili’nin heykelinin yapılması için sevenleri bir imza kampanyası başlattı.

tombili

Kadıköy Ziverbey’de yaşayan ve ünü tüm dünyaya yayılan Tombili, 1 Ağustos 2016’da sevenlerine veda etti.

Büyük kitlelerin hayran olduğu Tombili’nin ölümü yaşadığı Güleç Çıkmazı’nda “Kalbimizde yaşayacaksın” yazılı fotoğrafıyla ağaca asılarak duyuruldu.

Change.org’da Kadıköy’e Tombili’nin heykelinin yapılması için sevenleri bir kampanya başlattı. Kampanya duyurusunda şu çağrıda bulunuldu:

“Anadolu Kedisi Projesi olarak Tombili’nin ölümsüzleştirilmesi ve beraberinde hayvan sevgisinin aşılanması için, Kadıköy Belediyesi’nden ve gönüllü heykeltraşlarımızdan Ziverbey’e Tombili’nin kaldırım taşında oturan bir heykelinin yapılmasını talep ediyoruz.

Japonya’daki ünlü Hachiko heykeli gibi, 11 senedir mahallenin maskotu olmuş, ünü Kadıköy’ü aşıp tüm dünyaya yayılmış Tombili’nin de benzer bir şekilde hatırlanmasını ve unutulmamasını diliyoruz.”

Siz de imza vererek, ünü Ziverbey’in kaldırımlarından dünyaya yayılan Tombili’nin anısının yaşatılmasına destek olabilirsiniz.

Farklı Dillerde Kedi Çağırma Sesleri

Doğan Haber Ajansı Caretta Carettalara Saldırdı