in ,

Kadıköy Belediyesi’nden Manavgat ve Marmaris’e Veteriner Hekim Desteği

Kadıköy Belediyesi, ülkenin değişik noktalarında çıkan orman yangınlarıyla mücadeleye destek vermek için Manavgat ve Marmaris’e; veteriner hekimler, Arama Kurtarma Takımı üyeleri , araç ve barınma malzemeleri gönderdi.

Kadıköy Belediyesi, ülkenin değişik noktalarında çıkan orman yangınlarıyla mücadeleye destek vermek için Manavgat ve Marmaris’e; araç, personel ve barınma malzemeleri gönderdi. Giden personel arasında orman yangınıyla mücadele eğitimi almış Kadıköy Belediyesi Arama Kurtarma Takımı üyeleri (BAK Kadıköy) ve yangın mağduru hayvanlara müdehale için  veterinerhekimler yer alıyor.

Kadikoy Belediyesinden Manavgat ve Marmarise Veteriner Hekim Destegi 1 ajanimo

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Muğla’nın Marmaris ve Antalya’nın Manavgat ilçelerinde farklı noktalarda çıkan yangına müdahale edilirken olumsuz etkilenen bütün canlıların yanında olmak için Kadıköy Belediyesi’nden 17 araç ve 42 kişilik uzman ekip desteğe gitti. Kadıköy Belediyesi Arama Kurtarma Takımı (BAK Kadıköy), Destek Hizmetleri, Veterinerlik, Sosyal Destek ve Sağlık Hizmetleri Müdürlüğü personelleri ilk etapta bin 500 battaniye, bin 500 koli kıyafet ve oyuncak, 500 adet hiç kullanılmamış yorgan ve 100 adet yastık, içme suyu ve bin 500 adet bebek bezi, 17 araç ile dün gece yola çıktı.

Kadikoy Belediyesinden Manavgat ve Marmarise Veteriner Hekim Destegi 2 ajanimo

Sabah saatlerinde, Manavgat’a ulaşan yardım konvoyunu uğurlayan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, yaşananlar karşısında duyduğu üzüntüyü dile getirerek, “Yaşanan felaketler yüreğimizi yakıyor. Bu tahribatın telafisi çok zor. Bütün canlıların yaralarını sarmak ve felaketin daha da büyümemesi için elbirliği ile çalışacağız. Tüm canlıların yaşam kaynağı olan ormanlarımıza, geleceğimiz için sahip çıkmak ve Kadıköylülerin dayanışma ruhunu taşımak için arkadaşlarımız felaket bölgesinde çalışmaya gidiyor. Şimdilik acil ihtiyaç kalemlerini tespit ederek, ekiple birlikte gönderdik. Bölgeden gelecek taleplere göre, kampanya düzenleyebiliriz. Biz, Kadıköy olarak, bu felaketin izlerini silmek için üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazırız. Kadıköy’ün de Kadıköylünün de aklı bütün canlılarda” dedi.

Kadikoy Belediyesinden Manavgat ve Marmarise Veteriner Hekim Destegi 3 ajanimo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mersin belediyesi yangindan etkilenen hayvanlarin yaninda 3

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yangından Etkilenen Hayvanların Yanında

Yanginin ortasinda dopan mucsze oglak

Manavgat Yangının Ortasında Doğan Mucize Oğlak