in

Kadıköy Belediyesi, Acıbadem Hayvan Sağlığı Merkezi’ni Kapatıyor: Hayvan Hakkı Savunucuları Tepkili

Kadıköy Belediyesi’nin Acıbadem Evcil Hayvan Sağlık Merkezi’ni kapatmasına tepki gösteren hayvan hakkı savuncuları bugün saat 14:30’da belediye binası önünde toplanacak.

Hayvanlara yönelik çalışma ve hizmetleriyle diğer belediyelere örnek gösterilen Kadıköy Belediyesi aldığı yeni bir kararla hayvan hakkı savunucularını kızdırdı. Bölgede yaşayan hayvan hakkı savunucuları ve gönüllülerin sokak hayvanları için faydanlandığı Acıbadem Evcil Hayvan Sağlık Merkezi bugün itibari ile kapanıyor. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı seçim öncesi hayvan hakkı savuncularına,  Acıbadem Evcil Hayvan Merkezinin kapanmayacağını eğer kapanırsa Kozyatağı’nda benzer bir merkez açılacağı sözünü vermişti. Ancak şu an Kadıköy Belediyesi, merkezin kapatılmasına tepki gösteren gönüllüleri Merdivenköy’deki sahipsiz hayvan bakım evine yönlendiriyor.

Kapatılan Acıbadem Evcil Hayvan Sağlık Merkezi’nin bile bölegede yetersiz kaldığını iddia eden gönüllüler, Merdivenköy’deki merkezin ulaşımının zor olduğunu ve yetersiz kalacağını savunuyor.

Acıbadem Evcil Hayvan Sağlık Merkezi’nin kapatılmamasını ve Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın sözünü tutmasını isteyen gönüllüler bugün(6Aralık) saat 14:30’da Kadıköy Belediyesi önünde toplanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

diarrhea dogs treatment symptoms 2

Köpeklerde İshal, Nedenleri Ve Tedavisi

Korktuğu Pitbull Hayatını Kurtardıöç

Korktuğu Pitbull Hayatını Kurtardı