in

Kaçırılan Anne Ve Yavru Pangolin Bulundu

Dünyada ‘yasadışı’ ticareti en çok yapılan hayvan olan pangolinler, kaçırılmalarının ardından bir kutuda birbirlerine sarılmış halde bulundu.

pangolin-2

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Son on yılda etleri için öldürülen pangolin sayısı 1.000.000 civarında.Onların etine yönelik talebin artmasıyla öldürmeler de devam ediyor. Kaçırılan bu anne ve bebek pangolin şans eseri canlı olarak bulundu ve kurtarıldı.

pangolin-3

Anne ve bebeğin kötü durumuna bakıldığında, iki hafta boyunca esaret altında kaldıkları düşünülüyor. İki pangolin şimdi DSWF destekli  “GRI Yaban Hayatı Suç Önleme Projesi” yardımıyla iyileştiriliyor. GRI Yaban Hayatı Veteriner Programı’ndan Annekim Geerdes,

“Onlar yemek olarak görülüyorlar. Dinlenecekler ve tekrar iyi olacaklar. Kısa sürede kurtarılmaları onlar için büyük bir şans “ diye açıkladı.

pangolin-8

Pangolin Nedir?

Pangolin, pullu memeliler (Pholidota) takımındaki memeli hayvandır.

Vücutları, kiremit gibi dizilmiş büyük keratin pullar sebebiyle, kozalaksı görünümdedirler. Vücudun yalnızca üst bölümünde olan bu pullar kuyruğun tamamında bulunur.

Başları uzun yapılıdır. Dişleri yoktur; dilleri uzun ve solucan şeklindedir. Gececil hayvanlardır. Gündüzleri genellikle mağaralarda saklanırlar. Toprak üzerinde ya da ağaçta yaşarlar. Yavrular anne tarafından vücut üzerinde taşınırlar. Tehlike anında tostoparlak olmalarıyla tanınırlar. Karınca yiyerek beslenirler. Pangolinler, Asya ve Afrika’da yaşarlar.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

metrobus1

“İBB’ye Bağlı Güvenlikler Köpeği Metrobüs Yoluna Attı”

onecıkan 2

Michael Jackson’ın Evinden Çocuk ve Hayvanlara Ait Pornografik Görüntüler Ortaya Çıktı