in

Kaçak Papağan Eve Taksiyle Döndü!

İngiltere’de yaşayan Peter Jackson’un çok zeki olmasıyla bilinen gri papağanı, geçen günlerde bahçeden gelen sesler nedeniyle korkup evden kaçtı. ‘Evie’ isimli papağan ev adresini yoldan geçen taksiciye söyleyince, insanına kavuştu.

PIC BY KORAY EROL/ CATERS NEWS - (PICTURED: Owner Peter Jackson with Taxi Driver Pete Knight holding Parrot Evie ) - A runaway parrot has been reunited with her owner after - after hailing a CAB. African Grey Evie made a bid for freedom and escaped from the home she shares with owner Peter Jackson, 68, in Tamworth, Staffs, three weeks ago. But the pair have now been reunited after the open road proved too much for Evie, 11 - who decided to hail herself a cab home. Cabbie Pete Knight was stunned when the bird flew onto his shoulder and shouted: Hello! SEE CATERS COPY.

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

11 yaşındaki Evie, gürültüden korkup evden kaçtı. Günlerce onu arayan insanı Peter Jackson ondan umudu kesmişti ki bir gün kapı çalındı ve sevgili papağanı bir adamın omzunda ona bakıyordu.

Akıllı papağan Evie, kısa ev adresini ezberlemişti ve kaybolduğunu anladığında kendisini eve götürecek birilerini bulmaya çalışmıştı.

Kaçak Papağan Evinin Yolunu Buldu-3

O sırada yoldan geçen bir taksiyi gözüne kestirdi. Taksi şoförü Pete Knight’ın omzuna konarak “merhaba” dedi. Sonra da insanının yaşadığı evin bulunduğu caddeyi ve ev numarasını söyledi.

Kaçak Papağan Evinin Yolunu Buldu-4

Oldukça zeki olduğu bilinen gri papağanlar, aslında az konuşurlar. Ama Evie bildiği iki kelimeyle yolu bulmayı başardı.

Şaşkınlığını üzerinden atan Taksici Pete, papağan Evie’yi aldı ve evine götürdü. Peter’ı gören Evie’nin yaşadığı mutluluk ve kavuşma anı görülmeye değerdi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hayvan Dostu Market Sepetleriyle Alışveriş Daha Kolay 1 1

Hayvan Dostu Market Sepetleriyle Alışveriş Artık Daha Kolay

Karton Kutulardan Kedi Evleri Yapabilir misiniz 1 1

Karton Kutulardan Kedi Evleri Yapabilir misiniz?