in

Jandarma, Yaralı Eşek Islanmasın diye Battaniye Örtüp Şemsiye Tuttu

Adıyaman’ın Besni ilçesinde bir aracın çarptığı eşek, ‘ıslanmasın’ diye jandarma personeli eşeğin üzerine battaniye örterek, şemsiye tuttu

Adıyaman’ın Besni İlçesi Gaziantep Caddesi Besni Meslek Yüksekokulu civarında plakası ve sürücüsü belirlenemeyen bir araç yol kenarında bulunan eşeğe çarptı. Yaralı eşeği gören jandarma uzman çavuş, kazayı önce polise bildirdi.

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

Yağmur yağışı nedeniyle ıslanan eşeğin üşüdüğü için titrediğini gören jandarma uzman çavuş kendi aracının bagajında bulunan battaniye ve şemsiyeyi getirdi.

Battaniyeyi eşeğin üzerine örten jandarma uzman çavuş daha sonra şemsiyeyi açarak, eşeğin kafasının denk getirerek, ıslanmasını engelledi. Türkiye’nin birçok kentinde hayvanlara yapılan işkence görüntülerine inat, jandarma personeli duyarlı davranış gösterdi. Jandarma personelinin hayvan sevgisi vatandaşlar tarafından takdir edildi.

1784973 59dfcc4bd23c06dff9b3a6de9ff00445

Yaralı eşek iş makinesinin gelmesiyle vatandaşlarında yardımıyla iş makinesine konuldu. Yaralı eşek veteriner hekim tarafından tedavi edildi. Eşek tedavisinin ardından Gaziantep Hayvanat Bahçesine sevk edildi.

Kaynak: Milliyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ogrenciler atik malzemelerden sokak hayvanlari icin kulube yapti

Öğrenciler, Atık Malzemelerden Sokak Hayvanları için Kulübe Yaptı

Kanalda Mahsur Kalan 45 Karabatak 5 Saatte Kurtarıldıöç

Kanalda Mahsur Kalan 45 Karabatak 5 Saatte Kurtarıldı